Фірма з оточення мера зведе 50-метровий флагшток прапору України за 14 мільйонів
08.07.2021   //  

Управління капітального будівництва Житомирської міської ради 24 червня за результатами тендеру замовило ТОВ «УК «Комфорт-Буд» реконструкцію скверу на Майдані Соборному у м. Житомирі зі встановленням флагштоку Державного прапору України за 13,74 млн грн. Про це написали Марія Кравчук та Тарас Боросовський у виданні «20 хвилин. Житомир».

Журналісти зазначили, що реконструкція скверу почалася ще 16 травня. Це підтвердив начальник управління капітального будівництва (УКБ) Житомирської міської ради В’ячеслав Глазунов. Оголошення ж про відкриті торги з’явилися у «Прозорро» тільки 20 травня 2021 року, тобто через 4 дні після того, як  розпочали підготовчі роботи.  Вартість тендера визначили у 13,85 млн грн. У торгах взяли участь троє учасників: «УК «Комфорт-Буд», ДП «Фаворит ОПТ» АТ «Фаворит» та ТОВ «Забудовник». «Комфорт-Буд» знизив ціну до 13,74 млн грн. Пропозиції інших учасників були вищими і вони не знижували ціни під час аукціону.

Розглядаючи подані переможцем документи, тендерний комітет виявив низку невідповідностей. У складі тендерної пропозиції «УК «Комфорт-Буд» не надав документального підтвердження досвіду виконання усіх необхідних робіт. Підтвердження досвіду виконання робіт з улаштування колодязів круглих водопровідних, улаштування зовнішнього освітлення, улаштування мереж зовнішнього водопостачання та водовідведення були відсутні.

Тендерний комітет надав можливість впродовж доби додати необхідні документи. За день «УК «Комфорт-Буд» встиг отримати два позитивні відгуки від департаменту регіонального розвитку Житомирської ОДА. В одному з них йшлося про високу якість будівництва амбулаторії у Брусилівському районі, яку підрядник ніяк не міг збудувати з 2018 року. І для завершення робіт до 6,74 млн грн. департамент додатково без тендера підписав з підрядником угоду ще на 3 млн грн.

Ще один необхідний для перемоги відгук датований серпнем минулого року. Для підтвердження використали відгук за підписом в.о. начальника УКБ Житомирської міськради про високу якість робіт з реконструкції скверу на Покровській, 131. Причому, самі роботи з ремонту скверу у той час (тобто рік тому) не були виконані. Журналісти також звернули увагу, що поліція розслідувала можливе розкрадання коштів під час виконання робіт у сквері на Покровській.

ТОВ «УК «Комфорт-Буд» з’явилося у січні 2016 р., майже відразу після завершення місцевих виборів. Вклавши 800 грн., голова міського виборчого штабу партії «Самопоміч» Станіслав Балакішієв став директором фірми та отримав 80% частки у товаристві. Після 2018 р., коли діяльністю товариства зацікавилися правоохоронні органи, його частка переходить з рук в руки. На сьогодні 60% «УК «Комфорт-Буд» належить Галині Рачковській, яка є матір’ю Вірі Рачковській-Долгих. Остання донедавна займала посаду радниці мера Житомира Сергія Сухомлина. З травня 2021 р. мер перевів її на посаду керівниці управління по зв’язках з громадськістю Житомирської міської ради.

Подібну наближеність журналісти пояснюють давнім знайомством мера Житомира з чоловіком нової керівниці піар-служби. Ярослав Долгих до призначення у 2010 р. на посаду заступника голови Житомирської ОДА рік працював директором ТОВ «Юридична фірма «Еталон», змінивши на посаді Олексія Ясюнецького, коли той керував юридичним відділом міськради. У цей же час співвласниками юридичної фірми були чинний мер Житомира Сухомлин, його бізнес-партнер Олександр Рабінович та Геннадій Зубко (у 2014-2019 рр. віце-прем’єр-міністр).

Від «Наших грошей»

Згідно з «Прозорро», у 2016-2021 рр. ТОВ «УК «Комфорт-Буд» виграло тендерів на загальну суму 288,66 млн грн.