Екс-прокурора і слідчого спершу виправдали, а потім дали 5,5 років в’язниці за вимагання хабара від власника ломбарду
07.07.2021   //   127 Переглядів

Колишній прокурор Артемівської місцевої прокуратури та старший слідчий Бахмутського відділу поліції засуджені до 5,5 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в правоохоронних органах строком на один рік та конфіскацією всього майна, що є їхньою власністю. Про це свідчить вирок Артемівського міськрайонного суду Донецької області від 10 червня.

За даними суду, слідчий і прокурор влітку 2016 року розслідували кримінальне провадження про крадіжку золотих виробів. Вони отримали інформацію, що ці вироби здали в ломбард.

У червні 2016-го вони провели обшук в ломбарді в Бахмуті, під час якого вилучили документи щодо його фінансово-господарської діяльності, печатки та золоті вироби. За даними слідства, під час обшуку вони написали працівнику ломбарду записку, в якій була зазначена сума неправомірної вигоди в розмірі $2500 за вирішення питання щодо повернення вилучених речей.

Через кілька днів правоохоронці провели обшук в ще одному ломбарді того ж власника, де вилучили золоті вироби, які не мали жодного відношення до розслідуваного провадження

Після цього, вказується в матеріалах суду, власник ломбарду звернувся в СБУ. Він обговорював із вимагачами суму хабара, яка врешті була зменшена до $1000. Затримання слідчого і прокурора відбулося 5 липня. При цьому, із ними була присутня дружина прокурора, і гроші були вилучені саме в неї – паперовий пакунок (згорток) знаходився під натягнутою на неї чорною блузкою з блискавками в районі живота.

Слідчого і прокурора у липні 2016 року відсторонили від посад. В суді вони винними себе не визнали.

Відзначимо, що ця справа слухається в суді з грудня 2016 року. У вересні 2018 року Артемівський міськрайонний суд виправдав прокурора і слідчого, дійшовши висновку про наявну «провокацію злочину». У подальшому у березні 2019 року цей вирок скасував апеляційний суд, який вказав на допущені судом першої інстанції істотні порушення вимог КПК України та відкидання доказів обвинувачення без жодної конкретики.

При новому розгляді у червні цього року суд присудив прокурору і слідчому позбавлення волі. На цей вирок засуджені вже подали апеляційну скаргу.

За даними «Судової влади», засудженими є слідчий Максим Медведчук і екс-прокурор Сергій Кузьменко.