У постачальника медобладнання арештували майно в ході розслідування закупок Держприкордонслужби за завищеними цінами
30.06.2021   //  

Київський апеляційний суд дозволив правоохоронцям арештувати майно, що було вилучено у офісі «Медгаранту» та у помешкані директора фірми Ольги Кривокобильської  під час обшуків у березні цього року. Про це повідомляється в Єдиному держреєстрі судових рішень.

2 червня колегія суддів Київського апеляційного суду розглянула скаргу прокурора Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Офісу Генерального прокурора Герича Р.А. та представника директора «Медгаранту» Хобот О.Г.  на ухвалу  слідчого судді Печерського райсуду Києва від 7 квітня. Цією ухвалою  було накладено арешт на майно, вилучене у помешкані директора Медгаранту під час обшуку (планшет та ноутбук) та відмовлено у арешті речей, вилучених у офісних приміщеннях фірми (датчики руху, у які вмонтовані технічні засоби, схожі на камеру та мікрофон, що, ймовірно, використовувалися для негласного отримання інформації; – реєстратор ТVТ, model: TD-2316SE-C, s/n: TD-2316SE-С1308300124). Прокурор клопотав про арешт всього зазначеного майна. Представник в суді директора «Медгаранту», навпаки, просив арешт скасувати.

В апеляційній скарзі представник директора фірми  зазначив, що кримінальне провадження було відкрите ще 23 червня 2020 року і за цей час правоохоронці жодного разу не допитали директора «Медгаранту» Ольгу Кривокобильську, жодному співробітнику фірми не вручили повідомлення про підозру і не надали доказів про те, що «Медгарант» має відношення до будь-яких кримінальних правопорушень.

В свою чергу прокурор зазначив, що підставою для арешту майна стали дані про те, що службові особи Окремої комендатури охорони і забезпечення Державної прикордонної служби (військова частина 1498), зловживаючи своїм службовим становищем, діючи умисно, за попередньою змовою зі службовими особами управління охорони здоров`я Адміністрації Держприкордонслужби та представником, директором і засновником ТОВ «Медгарант», у співучасті зі співробітниками ТОВ «Ін Медікал», ТОВ «МТ-Мед», ТОВ «Нікатор», ТОВ «Ілатанмед», ТОВ «Прантекс», ТОВ «Ортоімпекс», з метою незаконного збагачення, здійснювали закупівлю у цих фірм медичного обладнання за завищеними цінами, що значно перевищують ринкові.

Тендери відбувались на підставі письмової вказівки заступника Голови Державної прикордонної служби України, листа адміністрації Держприкордонслужби «Про організацію закупівлі» № 0.30-4379/0/6-20-вих. від 24 квітня 2020.

У тексті судової ухвали згадуються також три договори на закупівлю товарів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню  коронавірусної хвороби (COVID-19), що укладали військові службові особи Головного військово-медичного клінічного центру Держприкордонслужби та Адміністрації Держприкордонслужби від 21 жовтня 2020 року, від 24 листопада 2020 року та від 30 грудня 2020 року, що здійснювались за завищеними цінами.

21 жовтня Головний військово-медичний клінічний центр Держприкордонслужби уклав угоду з ТОВ «Ін Медікал» на придбання ультразвукової діагностичної системи VINNO 6 виробництва Китай за 1,13 млн гривень (на сайті  «Медгаранту» зазначено ,що він є офіційним представником ТМ VINNO в Україні). Згідно даних системи «Прозорро», лікувальні заклади закупували VINNO 6 зазвичай через «Ін Медикал» по 0,93–1,23 млн гривень за одиницю. Безпосередньо у «Медгаранта» закупила VINNO 6  «Міська клінічна лікарня № 21 ім. Попкової» Дніпровської міськради за 1,20 млн гривень.  Проте в «Інтернеті» цю модель можна знайти дешевше.  Наприклад, на 25% дешевше за 850 000 гривень пропонує прилад сайт Good Medika.

30 грудня Головний військово-медичний клінічний центр Держприкордонслужби закупив через ФОП «Кисільова Марина Іванівна» 50 кисневих концентраторів на 10 л OLV-10 по 42 000 гривень за одиницю.  В Інтернеті вроздріб пропонують такі концентратори на 35% дешевше, близько 27 000 гривень за одиницю.

За даними системи «Прозорро» у 2020 році Окрема комендатура охорони і забезпечення Держприкордонслужби (військова частина 1498) закупила у «Медгаранта» та вказаних в судовій ухвалі фірм медобладнання  на 160,59 млн гривень.  З них на 112,86 млн гривень безпосередньо у «Медгаранта».

ТОВ «Медгарант» належить Олександру Островському. У 2015 році підписантом «Медгаранту» виступала Яна Островська, партнерка доньки Тетяни Бахтеєвої (Ірини Валітової) по фірмі «Медпрогрес». Бахтєєва за часів Януковича очолювала Комітет ВРУ з питань охорони здоров’я.

З початку 2021 року «Медгарант» отримала тендерів на 221,36 млн гривень, в минулому році – на 648, 62 млн гривень.

Ольга Прокопишина, «Наші гроші»