Онкологи не збільшили бюджет на прискорювач та купили у «Протека» за 60 мільйонів
30.06.2021   //  

КНП «Хмельницький обласний протипухлинний центр» Хмельницької обласної ради 22 червня за результатами тендеру замовило ТОВ «Протек Солюшнз Україна» прискорювач за 60,00 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч поставлять лінійний прискорювач Halcyon виробництва фірми «Varian Medical Systems Inc.» (США) у Великобританії та Китаї. Комплект включає сам прискорювач із багатопелюстковим коліматором, систему візуалізації в мегавольтажному пучку та систему позиціонування і верифікації положення пацієнта за методикою IGRT.

У квітні Закарпатський протипухлинний центр замовив цій фірмі такий прискорювач за такою самою ціною (детальніше про це читайте в новині «Свій відкат можете засунути собі в дупу!»: Після суперечки медики прибрали заточку з тендеру на 60 мільйонів»).

Ціна нинішньої угоди на 3% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 62,00 млн грн.

Анонімна фірма вимагала збільшити очікувану суму на 15 мільйонів, бо жоден виробник не зацікавився замовленням, враховуючи аванс 30%, а не 100%. Вона згадала, що Інститут Шалімова купив два прискорювача по 76,50 млн грн. (від «НГ»: це були інші прискорювачі Elekta Versa HD виробництва британської «Elekta Limited»), а Закарпатський обласний клінічний центр нейрохірургії та неврології не зміг замовити один за 76,00 млн грн.

Замовник відповів, що проаналізував ринок та загальнодоступну інформацію про ціни товару в «Прозорро» та на сайтах виробників або постачальників, а також інформацію, отриману шляхом проведення ринкових консультацій та запитів цінових пропозицій.

Єдиним конкурентом із прискорювачем XHA600E від «Shinva Medical Instrument Co.» (Китай) було ТОВ «Медсервісгруп» Андрія Забережного та Андрія Коломойця, причому ніхто не знижував ціну на аукціоні. Забережний володіє ТОВ «Грандмед», а раніше був співзасновником кількох фірм із групи «Емансіс» Зази Берадзе, родича Георгія Берадзе – колишнього заступника голови ДУС та колишнього першого заступника голови ДФІ.

«Протек Солюшнз Україна» на чолі з Андрієм Скрипком належить компанії «Протек Солюшнз Швейцарія» (Швейцарія), а бенефіціаром через неї є киянин Федір Кірпенко.

Останній раніше входив до складу директорів датської «Protech solutions K/S» і володіє ТОВ «Інтегрейтед Медікал Груп». Він був відомий як співзасновник Київської міської галузевої організації роботодавців «Асоціація виробників і постачальників науково-технічної та інноваційної продукції». Нині її записано на ТОВ «Алт Україна Лтд» Василя Соколинського і ПрАТ «Макрохім» Бориса Храновського. Колись ці двоє володіли ТОВ «Хімлаборреактив», яке нині належить «Кемлаб Інвест Лтд» (Британія) Рональда Райнера.

Усього з 2013 року переможець отримав державних підрядів приблизно на 3,12 млрд грн.