Київрада поновила екс-помічнику Грановського оренду ділянки для будівництва багатоповерхівки, що перевищує дозволену на Подолі висоту
29.06.2021   //   405 Переглядів

Київрада поновила товариству з обмеженою відповідальністю «Феліксія» договір оренди земельної ділянки площею 0,07 га на вул. Кожум’яцькій у Подільському районі на 5 років для будівництва бізнес-центру з паркінгом. За відповідне рішення на засіданні 24 червня проголосували 69 депутатів.

«За» поновлення оренди свої голоси віддали 26 депутатів фракції «Європейська солідарність», 17 – УДАРу Віталія Кличка, 8 – «Єдність», 3 – «Слуга народу», 6 – «Батьківщина», 8 – ОПЗЖ, 0 – «Голос» і 1 позафракційний.

На сьогодні ділянка вільна від забудови, не огороджена.

У 2018 році «Феліксія» отримала містобудівні умови та обмеження для проектування об’єкта будівництва. У липні 2020 року фірма зареєструвала повідомлення про початок виконання підготовчих робіт.

Нагадаємо, будівництво заплановане на трьох ділянках загальною площею 0,52 га. Дві з них (0,45 га) перебувають в оренді ПАТ «ФПГ «Атіка».

«Атіка» і «Феліксія» разом є замовниками згаданих вище містобудівних умов та обмежень (МУО), відповідно до яких Департамент містобудування дозволив їм проектувати офісні споруди та бізнес-центр з підземним паркінгом висотою від 26,5 до 73,5 м, що перевищує дозволену у цьому районі висотність. Як відомо, відповідно до Генплану Києва у Центральному історичному ареалі, куди входить і Поділ, висота будівель має бути не вище 27 м.

Торік забудовники через суд намагалися скасувати низку планувальних обмежень, зазначених в МУО. Йдеться про обов’язкове погодження проектної документації в Мінкультури та її розробку з урахуванням відповідних будівельних норм з охорони історичного середовища. Пункти МУО, які вимагали скасувати забудовники, вказують, що ділянка на вул. Кожум’яцькій знаходиться в межах Центрального історичного ареалу, в археологічній та ландшафтній охоронних зонах, в межах архітектурного та археологічного заповідників і пам’яток. Крім того, вони містять вимогу отримати висновок Інституту Археології НАН України щодо наявності археологічного культурного шару і провести заходи з його збереження або дослідження. Апеляційний суд, рішення якого у березні цього року підтримав Верховний Суд, позов «Атіки» і «Феліксії» не задовольнив.

Засновником ТОВ «Феліксія» є кіпрська фірма «Сантаріо Холдінгз Лімітед». Відповідно до держреєстру юросіб, її бенефіціарним власником є Віталій Вайнштейн – це колишній помічник екс-нардепа від «Блоку Петра Порошенка» Олександра Грановського.

Власниками ПАТ «Фінансово-промислова група «Атіка» є ПП «Українське науково-виробниче комерційне підприємство «Атіка» (76,8%), Ганна Павлова (15%), Костянтин Чайковський (8%), а також Валерій Бойко і Катерина Гребенькова. Власником ПП «УНВКП «Атіка» є колишній заступник керівника Державного управління справами Євген Сарнацький і його син Ігор Сарнацький. Він отримав цю посаду у червні 2014 року, коли ДУСю очолив Сергій Березенко, який у подальшому у 2015-2019 рр був заступником голови фракції БПП. Звільнений Сарнацький був після президентських виборів – 11.06.2019.

Зауважимо, що поруч із вказаними 0,52 га будується скандальний житловий комплекс  «Подол Град Вінтаж».