Тендерний новачок із Чехії уперше поставить своє обладнання для РАЕС на 65 мільйонів
25.06.2021   //   217 Переглядів

ДП «НАЕК «Енергоатом» 18 червня за результатами тендеру замовило компанії «Profess, spol. s r.o.» (Чехія) про закупівлю обладнання для Рівненської АЕС на 64,90 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Виробник до 9 і 23 січня 2022 року поставить дві системи віброконтролю та діагностики головного циркуляційного насосу (СВКД ГЦН) на базі HW A3716 HT із SW DD S2021 для енергоблоків №1, 2 Рівненської АЕС по 32,45 млн грн. Ці системи необхідні для раннього виявлення аномальних станів механічної та електричної частини насосу та прогнозування технічного стану. До їхнього складу входять акселерометри, вихорострумові датчики, софт, обладнання робочих місць, запчастини тощо. Розробка заснована на системах, що використовувались на АЕС Темелін і Дуковани в Чехії та АЕС Моховце в Словаччині.

Герметичні електричні проходки Елокс і з’єднувальні системи ЕА, які входять до складу СВКД ГЦН, виготовить харківське ПрАТ «Завод Елокс». Ще виробник співпрацюватиме із ДП «Харківський науково-дослідний інститут комплексної автоматизації» («ХІКА»).

Вартість договору на 5% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 67,28 млн грн.

Фірми «VUJE a.s.» (Словаччина) і «Nuvia a.s.» (Чехія) скаржились замовнику на замалий, на їхню думку, бюджет закупівлі, проте він відмовився збільшувати очікувану вартість.

Дві фірми не допустили до аукціону одразу. ТОВ «Котрис» та «Korea Hydro & Nuclear Power Co.,Ltd.» (Корея) не принесли відгук саме від кінцевого споживача про наявність позитивного досвіду експлуатації обладнання із зазначенням типу та місця установки. А ще корейська фірма не надала рішення про затвердження постачальника «Енергоатома» стосовно виробника або лист-згоду виробника на проведення оцінки «Енергоатомом».

Ще двох учасників знесла за допомогою через АМКУ компанія «ES Group Europe s.r.o.» (Чехія). Це були ТОВ «Нафтогазхім Сервіс» і ТОВ «Нафтогаз Інжиніринг Проект», які не підтвердили повноваження технічного директора фірми-виробника «Brüel & Kjær Vibro» (Німеччина) Альберта Вонтза на підписання документів технічного характеру. Також вони не вказали назву технічного документа і країну походження продукції в документі «Інформація про технічні, якісні, кількісні та інші характеристики предмета закупівлі».

Допущеними конкурентами стали згадані словацька «VUJE a.s.» із власною продукцією і чеська «ES Group Europe s.r.o.» із продукцією тієї ж німецької «Brüel & Kjær Vibro».

Створеною в 1991 році чеською фірмою «Profess» володіють Ріхард Полак, Іван Фолк та Ян Фолк. На сайті компанії сказано, що вона поставляє системи моніторингу роторних машин і контрольно-вимірювальне обладнання. Вона вперше виграла підряд в Україні.