Слова Зеленського про 200 тисяч робочих місць у «Великому будівництві» у десять разів більші від даних КШЕ Милованова
25.06.2021   //   807 Переглядів

Президент Володимир Зеленський в інтервю телеканалу «1+1» назвав «Велике будівництво» реформою та заявив, що воно дало «біля 200 тисяч робочих місць».

За словами Зеленського, «Велике будівництво» повернуло 200 тисяч робочих місць, тоді як під час пандемії було втрачено 350-400 тисяч місць.

Наведені президентом дані дисонують з даними Київської школи економіки, яку очолює радник голови Офісу президента Тимофій Милованов. У дослідженні «Оцінка економічних ефектів програми «Велике будівництво» в 2020-2023 роках» наведено дані про значно менші цифри зайнятості.

«У 2020  році  основні  компанії,  задіяні  у  розвитку  дорожньої  інфраструктури очікували майже двократне збільшення потреби у працівниках, з приблизно 13 тис. до 21 тис. осіб», – вказують експерти КШЕ з посиланням на інформацію самого Укравтодору.

Також експерти вказали, що значний приріст фінансування менше позначився на зайнятості в секторі:

«Так,  якщо  з  2017  по  2019  простежується  позитивний  зв’язок  між  більшим фінансуванням  та  більшою  зайнятістю,  то  вже  у  2020  році,  таке  співвідношення  різко збільшується».

КШЕ пояснює відсутність значного зростання зайнятості у «Великому будівництві» тим, що дорожні роботи потребують більшого задіяння техніки, а не людей. А також вказують на труднощі з пошуком робочої сили в Україні. На підтвердження цього експерти КШЕ навели дані про те, що «заробітна плата зросла помірними темпами, що означає лише невеликий дисбаланс між попитом та пропозицією робочої сили у сектор».