Пасинок Баленка повинен повернути Київраді 19 гектарів Совських ставків
25.06.2021   //   181 Переглядів

Північний апеляційний господарський суд визнав розірваним договір оренди ділянки площею 19,12 га на проспекті Червонозоряному, 113 (Лобановського) у Голосіївському районі Києва і зобов’язав ТОВ «Господарник» повернути ділянку Київраді у стані, придатному для її подальшого використання. Таку постанову суд затвердив 15 червня, і оприлюднив 23 червня.

У 2008 році Київрада і ТОВ «Господарник» уклали на 15 років договір оренди ділянки площею 19,12 га для облаштування рекреаційної зони в поєднанні водоймища з будівництвом розважально-торговельного комплексу.

Сторони домовилися, що у разі порушення строків завершення забудови (3 роки) договір може бути розірваний достроково.

У травні 2018 року Департамент земельних ресурсів склав акт обстеження ділянки, в якому зафіксовано, що ділянка не огороджена, на ній ростуть зелені насадження та знаходяться болота, будівельні роботи не проводились, будівлі та споруди на ділянці відсутні. У свою чергу Департамент з питань державного архітектурно-будівельного контролю м. Києва зазначив, що жодних документів на забудову фірмі не видавав.

У червні 2018 року заступник прокурора м. Києва звернувся до суду з вимогою розірвати договір оренди і повернути ділянку Київраді.

У лютому 2019 року Госпсуд м. Києва цей позов задовольнив. Суд виходив із того, що «Господарник» порушив строки забудови ділянки до березня 2011 року. Крім того, колегія суддів взяла до уваги лист Голосіївської районної в місті Києві державної адміністрації, у якому остання повідомляє про неналежне утримання фірмою території Совських ставків та систематичне прибирання вказаної території комунальними службами району.

Фірма в суді переконувала, що понад 10 років збирала документи для будівництва, і її вини у тривалості отримання необхідних дозволів немає. Втім, суд встановив, що «Господарник» взагалі не розробив та не затвердив проектну документацію. Наданий договір, за яким фірма у 2017-му замовила розробку проекту стосується будівництва житлових та громадських будинків і споруд з облаштуванням рекреаційної зони навколо Совських ставків на проспекті Лобановського, 113, у той час як, відповідно до договору оренди, «Господарник» повинен був облаштувати рекреаційну зони і побудувати розважально-торговельний комплекс.

Нагадаємо, з 2018 року ТОВ «Господарник» просуває проект житлової забудови замість торгово-розважального центру на ділянці на проспекті Лобановського, 113. Фірма хотіла збудувати вісім житлових багатоповерхівок. Проти цього виступили місцеві жителі. На початку червня комісія Київради з писань екологічної політики підтримала місцеву ініціативу щодо збереження Совських ставків та створення ландшафтного парку. Водночас комісія підтримала альтернативну ініціативу на користь забудовника щодо створення рекреаційної зони.

Власником ТОВ «Господарник» є віргінська компанія «Депоу Плас Лімітед», власниками якої значаться Данило Данілов (70%) і Марія Магаляс (30%). Керівником «Господарника» є Анна Плосконос.

Данило Данілов – це пасинок Ігоря Баленка, депутата Київради від «Європейської солідарності», співвласника мережі супермаркетів «Фуршет». За даними Youcontrol, ТОВ «Господарник» входить в групу «Фуршет».