СБУ замовила дилерам Гладковського автівок «Хюндай» на 59 мільйонів гривень
24.06.2021   //   231 Переглядів

17 червня Служба безпеки України підписала три договори з ТОВ «Автоберег» на закупівлю автомобілей спеціалізованого призначення сукупною вартістю 59,37 млн гривень. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Компанія виграла за трьома лотами із нульовою знижкою, опинившись на торгах з ТОВ «Едем-Авто», з якою під час аукціону не торгувалася. Згідно з договорами, компанія має поставити автівки марки Hyundai за такими цінами:

  • 27 авто Hyundai Tucson комплектації Dynamic за ціною 783,6 тис грн/шт;
  • 23 авто Hyundai Tucson комплектації Elegance за ціною 939 тис грн/шт;
  • 15 авто Hyundai H-1 комплектації Business за ціною 1,1 млн грн/шт.

Минулого року СБУ закуповувала у цієї ж компанії Hyundai Tucson комплектації Dynamic по 708 тис грн/шт, тобто на 10% дешевше.

Hyundai H-1 комплектації Business на сайті офіційного дилера коштує 1,09 млн гривень, автівки Tucson комплектації Dynamic 787,1 тис грн/шт, а Elegance – 910,3 тис грн/шт, тобто приблизно стільки ж, скільки прописано в договорі. При цьому у прайсах вказані лише роздрібні ціни, без знижок у випадку купівлі автівок оптом.

 

Бюджет на закупівлі СБУ збільшився вдвічі порівняно з 2020 роком: нині Служба провела закупівель на 276 млн гривень, в той час як за увесь 2020 рік ця сума була 156 млн гривень. При цьому якщо раніше Замовником був Департамент господарського забезпечення СБ, то тепер закупівлі оголошує напряму Служба безпеки.

ТОВ «Автоберег», керівником і власником якого є киянин Олексій Кондрачук, – це дилер офіційного дистриб’ютора автомобілів цієї марки в Україну – ТОВ «Хюндай Мотор Україна» із групи «Богдан» екс-першого заступника секретаря РНБОУ Олега Гладковського. У 2009 році частку в компанії Гладковському продав Петро Порошенко.

Раніше переможець вказував у держреєстрі номер телефону +38(067) 9150570. Цей номер також використовувало ТОВ «Український автомобільний холдинг», яке раніше належало Петру Порошенку. Сам Кондрачук працював у низці компаній із групи «Богдан»: ТОВ «Український автомобільний холдинг», Товарна біржа Товарна біржа «Автоком» та Корпорація «Богдан».