Порт «Южний» не зміг купити кран для роботи з великими суднами за чверть мільярда
24.06.2021   //   144 Переглядів

ДП «Морський торговельний порт «Южний» 11 червня відмінив тендер щодо крана очікуваною вартістю 256,70 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Порт хотів купити електричний повноповоротний портальний кран на поворотній колоні або поворотній платформі, призначений для перевантаження навалювальних і штучних вантажів у грейферному та крюковому режимах. Кран мав бути здатний працювати із розрахунковим судном Сареsize DWT 250000. Це різновид суховантажних суден, а саме судна-балкери класу Сареsize дедвейтом 250 тис т, якими перевозять сипучі вантажі.

Переможець повинен був поставити, змонтувати і налагодити кран до кінця 2023 року.

Фірма «Senso Dynamics Llc» (США) скаржилась замовнику на велику за обсягом зміну тендерної документації, яку перекладає на англійську і китайську мови. Той відповів, що має право змінити умови, але продовжив строк подання пропозицій на прохання фірми.

Згодом замовник змінив ще низку вимог на прохання ТОВ «Техноекспертсервіс» і ТОВ «Армаліт». Після цього фірма «Alekon Cranes Osaühing» (Естонія) вимагала продовжити строк подання пропозицій, бо кожна зміна тендерної документації з автопродовженням строку тягне перезапуск видачі та авізування гарантії. Проте цього разу порт відмовив.

На тендер прийшли два виробники: ПрАТ «Новокраматорський машинобудівний завод» Георгія Скударя, Олени Яковлєвої та Галини Савенко і «Bedeschi S.p.A» (Італія) Гульєльмо та Ріно Бедескі. Однак обох відхилили за невідповідність технічним вимогам.

Крім того, фірма «Bedeschi» не прибрала з порівняльної таблиці та технічного опису слова «не менше», «не більше» і «еквівалент», що суперечить вимогам. А завод «НКМЗ» вказав у технічному описі колір захисного покриття «будь-який», хоча в порівняльній таблиці було «синьо-жовтий», а також не приніс гарантійний лист із зобов’язанням надати усі ті дозвільні та кваліфікаційні документи, які замовник вимагає в технічній специфікації.

«НКМЗ» просив допустити його до тендеру. Завод заявив, що «будь-який» стосувалося проміжних шарів, а «синьо-жовтий» – зовнішнього шару, і що він надав усі необхідні документи й не мав невідповідностей. Замовник відмовився, повторивши всі підстави.

Нагадаємо, у 2016 році «Южний» хотів купити два електричні повноповоротні крани з шарнірнозчленованою стріловою системою на поворотній колоні із сімома грейферами очікуваною вартістю 270,00 млн грн. Тоді торги відмінили через скорочення видатків.