Поліція розслідує накрутку цін на пісок в 7 разів фірмою прихильника Філатова на ремонті мерії
24.06.2021   //   121 Переглядів

Правоохоронці підозрюють посадовців Департаменту благоустрою та інфраструктури Дніпровської міської ради та представників ТОВ «СМД-Інвест» в нанесенні під час проекту реконструкції вулиці Короленка збитків майже в 30 млн грн.

Про це пише видання «Лица» з посиланням на ухвалу Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська в рамках кримінального провадження 42020040000000390 від 22.06.2020р.

Досудовим розслідуванням встановлено, що в липні 2019 за результатами тендеру між ТОВ «СМД-Інвест» та Департаментом благоустрою та інфраструктури Дніпровської міськради укладений договір підряду № 02/07-1 на «Реконструкція вул. Короленка, від просп. Дмитра Яворницького до вул. Челюскіна в м. Дніпрі.» на загальну суму 101,75 млн грн. Було заплановано до кінця 2020 року відремонтувати вулицю довжиною близько 200 м.

На банківські рахунки фірми Департамент перерахував 87,12 млн грн.

Фото Дніпро Короленка

За даними слідчих поліції, підрядник використовував бруківку,суміші та плитку низької якості та персонал без кваліфікації. Були недотримані будівельні норми та стандарти, все проявилося у швидкому псуванні елементів благоустрою.

В ході перевірки слідство встановило, що до кошторисної документації заздалегідь були закладені завищені коефіцієнти, що призвело до штучного завищення вартості робіт, а до актів були внесені недостовірні дані як по вартості, так і по обсягам робіт. «СМД-Інвест» частину грошей перевела на фіктивні фірми нібито за купівлю будматеріалів.

Наприклад, «СМД-Інвест»  перерахувала за поточний ремонт зелених насаджень ТОВ «Дніпрозеленбуд» 30,68 млн грн. При цьому «Дніпрозеленбуд» замовило ті ж самі послуги у комунального підприємства «Міськзеленбуд» Дніпровської міської ради. За даними поліції, в цій схемі Дніпровська міськрада закупила власні послуги по ціні майже втричі дорожчі їх собівартості, собівартість, що підтверджується податковими накладними виданими ТОВ «Дніпрозеленбуд» та КП «Міськзеленбуд» ДМР.

Також, ТОВ «СМД-Інвест» перерахувало 15,38 млн грн.  за «пісок» на ТОВ «Бастіон строй».  Ціна постачання склала 254 грн./т. У свою чергу ця фірма була лише посередником і придбала «пісок» у ТОВ «Власт транс» за ціною 125 грн./т, а  та купила для цього «пісок» на 3,12 млн грн. ПРАТ «Петриківський рибгосп» по 36,67 грн./т.

Тобто, за проходження схемою посередників «Пісок» подорожчав в сім разів.

«Загальні збитки державним інтересам, заподіяні службовими особами Департаменту благоустрою та інфраструктури Дніпровської міської ради та представниками ТОВ «СМД-Інвест» під час виконання даного проекту, можуть скласти близько 30 млн грн., однак, для виведення повного розміру матеріальної шкоди необхідне проведення будівельно-технічних та економічної експертиз», – сказано в клопотанні слідчого. В ньому він клопотав про накладення арешту на предмети, які були вилучені під час обшуків ще минулого року. Суд це клопотання задовольнив.

Згадана ухвала суду відсутня в судовому реєстрі, але вона збереглася в системі YouControl.

Від «Наших грошей»

Новомосковський «СМД-Інвест» належить дніпровцю Дмитру Демченку. У 2015 р. він був членом дільничної виборчої комісії від кандидата в мери Дніпра Бориса Філатова.

За даними «Прозорро», з 2016 року фірма отримала держзамовлень на 1,19 млрд грн.  В жовтні минулого року Департамент благоустрою та інфраструктури Дніпровської міської ради та «СМД-Інвест» додатковою угодою зменшили загальну суму проекту по ремонту вул. Короленка до 81,23 млн грн.