У Авакова злили справу про незаконну 11-поверхівку на ділянці Білозір: суд її закрив через бездіяльність слідчих
23.06.2021   //   362 Переглядів

«Будинок Білозір» станом на 25 вересня. Фото «Наших грошей»

Слідчі Шевченківського управління столичної поліції закрили кримінальне провадження за фактом шахрайства, самоправства і службового підроблення при забудові ділянки по вул. Мирна, 2/1 у Києві. Про це «Нашим грошам» у відповідь на запит повідомив заступник начальника – начальник СВ Шевченківського УП ГУНП у м. Києві Олександр Богатирчук.

16 квітня 2021 року слідчий суддя Шевченківського районного суду м. Києва Оксана Голуб відмовила у задоволенні клопотання слідчого Ямкового Д.А. щодо продовження строків досудового розслідування у кримінальному провадженні за № 12019100100003660.

У клопотанні слідчий вказував, що потрібно ще шість місяців на проведення комплексу дій, зокрема, встановлення місцезнаходження та допиту керівника ОК «ЖБК «Зелений Замок», головного інженера проекту, осіб, що здійснювали технічний нагляд та інвентаризацію, директорів ТОВ «ВР БІЛД» і ТОВ «Міжрегіональна будівельна компанія – ХХІ». Окрім цього, необхідно було встановити інвесторів, а саме осіб, які шляхом отримання довідки про сплату пайового внеску отримували довідку від ОК «ЖБК «Зелений Замок» і ставали власниками квартир у будинку.

В судове засідання слідчий не з’явився, однак направив клопотання про розгляд справи за його відсутності.

Суддя Голуб не побачила причин, які завадили закінченню розслідування у відведений строк. Станом на 16.04.2021 жодній особі у цьому провадженні про підозру не повідомлено. 12.04.2021 у справі було призначено судово-економічну експертизу, але, як зазначила суддя, до клопотання не було долучено даних про направлення даної експертизи на виконання.

Крім того, клопотання було подано в суд за три дні до закінчення строку досудового розслідування, а не за п’ять. Суддя зазначила, що хоча це й не є підставою для відмови у задоволенні клопотання, проте, в сукупності з іншими обставинами дає підстави для висновку про відсутність правових підстав для його задоволення.

Після цього 18 квітня у зв’язку із закінченням строку досудового розслідування слідчі закрили провадження.

Нагадаємо, це кримінальне провадження було розпочате 18.04.2019 за ст. 356 (самоправство), ч. 2 ст. 15, ч. 2 ст. 190 (шахрайство), ч. 1 ст. 366 (службове підроблення), ч. 1 ст. 382 (невиконання судового рішення) КК України.

Слідчі розслідували забудову на ділянці 0,08 га на вул. Мирній, 2/1, яка належить екс-нардепу Оксана Білозір. У жовтні 2016 року Білозір за договором про суперфіцій передала свою ділянку під забудову Івану Владу із с. Біла Церква Закарпатської області.

Після цього ОК ЖБК «Зелений замок», співвласником і керівником якого є Влад, став замовником будівництва 11-поверхового житлового будинку на вказаній ділянці. Це суперечить Генплану, адже ділянка є територією садибної забудови, де можна будувати приватні будинки не вище чотирьох поверхів.

Крім того, у березні 2020 року забудовник вчиняв підозрілі дії із введення будівлі в експлуатацію. Так, 13 березня 2020 року забудовник зареєстрував заяву про початок виконання будівельних робіт. І вже за кілька днів, 19 березня, подав декларацію про готовність будинку до експлуатації. У подальшому Держархбудінспекція скасувала обидва документи. У грудні 2020 року суд підтримав рішення ДАБК.

У рамках кримінального провадження на незавершене будівництво накладався арешт. Та попри це на ділянці продовжували вести активні будівельні та зовнішньо-облицьові роботи.

Власниками ОК ЖБК «Зелений замок» є Іван Влад, Йозеф Москович і Вікторія Ціліцінська з м. Олександрія Кіровоградської обл. До цього Іван Влад і Йозеф Москович володіли «Зеленим замком» разом із сином Оксани Білозір Ярославом Недзельським та її колишньою помічницею у Раді (у 2007-2008 рр) Мар’яною Грабінською.

Влад і Московіч разом є співзасновниками ще трьох кооперативів – «Пріма Естейт», «Прем’єр Крістал» і «Ексон Прем’єр Шулявська» (зводить ЖК у сквері біля ст. м. «Шулявська»).

У січні 2020 року недобудований багатоповерховий житловий будинок на вул. Мирній, 2/1 був проданий, і право власності на цей об’єкт отримала лондонська компанія «Сімекс Ентерпрайзес» (Simex Enterprises), керівником якої значиться громадянин Коста-Рики.

Ірина Шарпінська, «Наші гроші»