Управління замовляє ремонт тротуару фірмі, яка проходить разом з їх начальником в одній справі про «відкати»
22.06.2021   //   146 Переглядів

Управління капітального будівництва Житомирської міської ради за результатами тендеру має намір укласти угоду з ТОВ «Полісся Міськбуд» на капітальний ремонт тротуарів вартістю 5 млн грн.

Про це пише «Житомир. Інфо» з посиланням на дані ProZorro.

За умовами тендерної документації, капітально відремонтують тротуар на вулиці Театральній, від Великої Бердичівської до Київської. Роботи потрібно закінчити  до 1 жовтня 2021 року. Джерело фінансування – місцевий бюджет.

Очікувана вартість закупівлі становить – 5,03 млн грн. Пропозиції подали три фірми: ДП «Фаворит ОПТ» ЗАТ «Фаворит», ТОВ «Полісся Міськбуд» та ТОВ «АМУ-Груп».

Дешевшу на 250 тис. грн пропозицію ДП «Фаворит ОПТ»» відхилили, зокрема через те, що фірма не підтвердила у повному обсязі досвід виконання робіт, що свідчить про невідповідність кваліфікаційним критеріям.

У ТОВ «Полісся Міськбуд» тендерний комітет також знайшов невідповідності. Зокрема, не було додано наказ про призначення директором Володимиром Паращенка, хоча він був в списку кваліфікованих працівників.20 травня поточного року замовник опублікував вимогу про усунення усіх виявлених невідповідностей, яку було задоволено. І вже 11 червня було опубліковано намір укласти угоду з ТОВ «Полісся Міськбуд».

«Полісся Міськбуд» зареєстроване в Житомирі Власником та директором фірми є Володимир Миколайович Паращенко. До квітня 2019 року директором фірми був Савченко Олексій Володимирович.

Зазначимо, що Територіальним управлінням Державного бюро розслідувань, розташованим у місті Хмельницькому, відкрило кримінальне провадження №62020240000000169 від 14.02.2020 року, підозрюючи начальника УКБ Житомирської міської ради у залученні підконтрольних фірм до держпідрядів. Мова йде про  ТОВ «УК «Комфорт- Буд» та ТОВ «Полісся Міськбуд», директорами яких є, на думку слідства, товариші начальника управління. Зокрема, у 2019 році УКБ перерахувало ТОВ «Полісся Міськбуд» коштів в сумі 1,98 млн грн.

За інформацією СБУ, начальник УКБ запровадив протиправний механізм, пов`язаний з привласненням та розтратою бюджетних коштів, що полягає у завищенні вартості будівельних робіт (завищення вартості будівельних матеріалів та включення у суму робіт суми «відкату») та отриманні сформованої таким чином «різниці» від своїх підрядників.

«Встановлено, що сума «відкатів» від отриманих підрядниками коштів встановлена на рівні 5-7%, в окремих випадках сума розтрачених коштів на об`єкта будівництва перевищувала 50%.», сказано в судовій ухвалі. Мова йшла про 2019 рік. Тоді і нині управління очолює В’ячеслав Глазунов.

Інформація про завершення досудового розслідування та передачу цієї справи до суду у відкритих джерелах відсутня. Натомість зараз Корольовський райсуд Житомира розглядає справу відносно В’ячеслава Глазунова щодо порушення законодавства про закупівлю. Наступне засідання суду у цій справі призначене на 29 червня 2021.

«Полісся Міськбуд» уклало угод в сфері держзакупівель на 9,87 млн грн, майже всі вони укладені з УКБ Житомирської міськради.