«Автомагістраль-Південь» так утримувала трасу на «Бориспіль», що її вирішили ремонтувати за 900 мільйонів
22.06.2021   //   1135 Переглядів

ТОВ «Автомагістраль-Південь» 3 червня виграло аукціон на ремонт ділянки траси М-03 від Києва до Борисполя з пропозицією 886,23 млн грн. Про це повідомляється в системі «Прозорро».

Наразі очікується підписання угоди з переможцем торгів Служби автомобільних доріг у Київській області. Укравтодор вже оголосив, що дорогу М-03 Київ – Харків – Довжанський з Києва до аеропорту «Бориспіль» на ділянці км 18+000 – км 34+950 частково закриють на ремонт із 23 червня по 20 серпня через ремонтні роботи. Автівки зможуть їхати в обох напрямках по ділянці, що веде з аеропорту до Києва.

Єдиним конкурентом на тендері було ТОВ «Ростдорстрой», яке разом з «Автомагістраллю-Південь» є засновниками Національної асоціації дорожників України, що об’єднує фаворитів Укравтодору. Фірми фактично не торгувались, знижка переможця по відношенню до очікуваної вартості торгів склала лише 1,9%.

Ремонтувати трасу на «Бориспіль» вирішили після того, як «Автомагістраль-Південь» щонайменше з 2019 року проводила експлуатаційне утримання цієї траси. У 2019 році фірма отримала підряд вартістю 108,63 млн грн., а наприкінці 2020 року виграла ще 367,63 млн грн на утримання дороги.

На своєму сайті «Автомагістраль-Південь» раніше повідомляла, що «врятувати М-03 від можливих масштабних руйнувань дозволила передача дороги в експлуатаційне утримання приватній компанії».

«Гордість вітчизняного автодорожнього будівництва – ділянка траси М-03 «Київ-Харків–Довжанський» від Києва до Борисполя – усе частіше вимагає аварійного ремонту. Дорога споруджена 2004 року, і з того часу капітально не ремонтувалась. Постійний жвавий рух транспорту, недотримання міжремонтних термінів, а також незабезпечення належного догляду за станом дорожнього покриття у попередні роки призвели до появи ямковості та деформацій на окремих ділянках автодороги», – повідомила «Автомагістраль-Південь».