85% моніторингів, розпочатих ДАСУ за зверненнями «Ліги антитрасту», підтвердили порушення на тендерах
22.06.2021   //   244 Переглядів

Протягом останнього року «Ліга антитрасту» направила до Держаудитслужби 37 заяв щодо порушень замовниками законодавства стосовно 78 процедур публічних закупівель (https://bit.ly/3wUnrP6).

Стосовно 33 процедур ДАСУ не проводила моніторинг, зокрема, у зв’язку з відміною торгів, розглядом Тендерною колегією АМКУ скарг або виконанням укладених за результатом закупівель договорів на момент розгляду заяви.

З 39 процедур, за якими проведено моніторинг, в 33 встановлені порушення законодавства та зобов’язано їх усунути, зокрема, шляхом розірвання вже укладених договорів, припинення зобов’язань за договорами, або здійснення заходів з недопущення таких порушень в подальшому. За 6 процедурами порушення не виявлені.

Виявлені ДАСУ порушення стосувались: допущення замовником до тендеру учасників з «чорного списку» АМКУ, безпідставного проведення переговорної процедури, невідповідності допущених учасників кваліфікаційним критеріям, неповноти відображення інформації в оголошенні тощо.

Безпідставне проведення переговорних (неконкурентних) процедур закупівель є найбільш поширеним порушенням, встановленим органами ДАСУ за нашими заявами.

Близько 60% надісланих нами заяв стосувались виявлених порушень в закупівлях «дорожніх» робіт.

Інші заяви були направлені, зокрема, щодо проведених процедур закупівлі послуг капітального ремонту дитячого садочку, утилізації/видалення сміття та поводження зі сміттям, перевезень автомобілями швидкої медичної допомоги тощо.

Ми і надалі будемо відслідковувати процедури закупівель та при виявлення порушень звертатись до ДАСУ, яка реагує на звернення, проводить моніторинги та як, свідчать цифри, досить часто знаходить порушення, які зобов’язує усунути.

Також, нагадуємо! «Наші Гроші» та «Ліга Антитрасту» БЕЗКОШТОВНО допомагають підприємцям!

Якщо ви хочете поскаржитись в Антимонопольний комітет щодо несправедливого тендеру, але не знаєте, як написати скаргу – наші юристи оцінять перспективи перемоги і створять текст скарги, а журналісти супроводжуватимуть кейс медійно.

Через обмежений людський ресурс ми надаватимемо пріоритет історіям, де є високі шанси на перемогу та тендерам з вищою ціною/значимістю.

Нагадуємо, що оплата скарги до АМКУ покладається на скаржника, але у випадку перемоги – повертається йому з держбюджету.

Зі своїми історіями-пропозиціями пишіть нам сюди: tender@nashigroshi.org.

Пропозиція можлива завдяки Антикорупційна ініціатива ЄС.

Також очікуємо на листи з описами монополій на ваших, навіть найдрібніших ринках, до прикладу, коли мерія «зливає» комунальникам кошти на послугу, яку можуть надавати приватники.