«Укрмедпроектбуд» тримає в таємниці ціни на обладнання для інфузійної терапії, закуплене за 86 млн
18.06.2021   //   151 Переглядів

14 червня Державне підприємство «Укрмедпроектбуд» уклало договір з ТОВ «Український медичний дім» з закупівлі комплекту обладнання для інфузійної терапії вартістю 86,77 млн гривень. Про це повідомляється в системі «Прозорро».

Інфузійна терапія  – це парентеральне введення  в організм (оминаючи шлунково-кишковий тракт, може бути внутрішьовенне, підшкірне тощо) медичних розчинів і лікувальних препаратів  для відшкодування втрати рідини, відновлення балансу, введення в організм поживних речовин і ліків.

За умовами контракту, «Український медичний дім» має до 30 липня поставити 956 комплектів інфузійних автоматичних систем та обладнання до них на вулицю Чорновіла  28/1, де розташовується Національна дитяча спеціалізована лікарня «Охматдит».

ТОВ «Віас Плюс» оскаржувало умови тендеру у Антимонопольному комітеті. За скаргою, замовник прописав вимоги під конкретні  моделі виробника «B Braun Medical Inc».  Отже, закуповуючи його, лікарня автоматично стає залежною від постачання виключно систем «B Braun».

Розглянувши цю скаргу 20 квітня Антимонопольний комітет зобов’язав «Укрмедпроектбуд» внести відповідні зміни в тендерну документацію.

Однак зрештою перемогла фірма «Український медичний дім» з продукцією «Б Браун».

Окрім «Українського медичного дому» на конкурс за тендером подалися ТОВ «Б. Браун Медікал Україна» (дочірня компанія «B Braun Medical Inc») та ТОВ «Грін Консалтінг».

«Б. Браун Медікал Україна», під яку замовник спочатку прописав умови закупівлі, у 2020 році виграв два тендери «Укрмедпроектбуда» з закупівлі обладнання для інфузійної терапії. Проте  зараз до аукціону так і не потрапив.  Підставою стала надана фірмою банківська гарантія, на яку учасник наклав удосконалений електронний підпис замість кваліфікованого електронного.

В результаті «Укрмедпроектбуд» провів конкурс за мінімальної кількості учасників – «Українського медичного дому» та «Грін Консалтінг». Вони не змінювали первинної пропозиції ні на копійку, що  дозволило «Українському медичному дому» отримати підряд фактично за ціною очікуваної вартості.

Варто зазначити, що за умовами тендеру претендент у своїй пропозиції в таблиці «Специфікація» мав зазначити окремо вартість кожної  одиниці товару, що планує поставити.

Незважаючи на це, переможець конкурсу «Український медичний дім» вказав лише загальну ціну закупівлі, зазначивши, що буцімто загалом постачається «один комплект». Так само вчинив його єдиний конкурент «Грін Консалтінг», що не викликало нарікань у замовника.

У специфікації до договору «Укрмедпроектбуду» з «Українським медичним домом» також зазначена загальна ціна. У 2020 році «Укрмедпроектбуд» провів дві аналогічні закупівлі обладнання для інфузійної терапії на 19,9 млн гривень та 6,5 млн гривень. Обидва тендери виграла   «Б. Браун Медікал Україна», в специфікації до кожного вказали також лише загальну вартість закупівлі, яка позначалась як ціна «за один комплект».

ТОВ «Український медичний дім» засноване у місті Кролевець Сумської області в 2009 році лікарем, колишнім депутатом Сумської облради Григорієм Доляром. Фірма спеціалізується на оптовій торгівлі фармацевтичними товарами. Зараз директором зазначений Георгій Мерзурнішвілі, власниками – Ірина Коваль, Людмила Пруднікова. З початку поточного року фірма виграла тендерів на 135,64 млн гривень, у 2020 – на 94,09 млн гривень.