«Радій» виграв третину мільярда на обладнання для РАЕС
18.06.2021   //  

ДП «НАЕК «Енергоатом» 14 червня за результатами тендеру замовило ПАТ «Науково-виробниче підприємство «Радій» обладнання на 359,01 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До 9 січня 2022 року виробник «Радій» поставить програмно-технічний комплекс системи нормальної експлуатації турбінного відділення (ПТК СНЕ ТВ) для енергоблоку №1 Рівненської АЕС. На технічні засоби припадає 327,97 млн грн., а на софт – 31,04 млн грн.

Товар оплатять протягом 180 робочих днів (майже дев’ять місяців) після поставки.

Ціна угоди всього на 0,3% нижча від очікуваної вартості закупівлі в 360,00 млн грн.

Конкурентами були компанія «Aden Group Ltd» (Болгарія) із продукцією того ж «НВП «Радій» та ПрАТ «Сєвєродонецьке науково-виробниче об’єднання «Імпульс» із власною продукцією, причому жоден учасник не знижував ціну під час аукціону.

Акціями «НВП «Радій» із Кропивницького володіють голова наглядової ради бізнесмен Євгеній Бахмач (24%), Наталя Бахмач (10%), фірма «Ensol SA» (Швейцарія, 25%), екс-депутатка Кіровоградської обласної ради від «Батьківщини» Аліна Бегун (9%) та ПАТ «Кіровоградграніт» Євгенія та Наталі Бахмачів (9%). Директором є Олександр Сіора.

Нагадаємо, у 2016 році СБУ підозрювала службових осіб «Радію» та «Енергоатома» у зловживанні службовим становищем, що могло призвести до заволодіння державних коштів в розмірі 131,73 млн грн. Тоді йшлося про закупівлю ПТК СНЕ ТВ для Южно-Української АЕС. Але з 2017 року нових ухвал по тому провадженню не з’являлось.

Болгарським дилером «Радію» «Аден Груп оод» на чолі з Євгеном Юревичем володіють болгарська «Атоменерго еоод» («Atomenergo SP.Ltd») Юревича та згадана «Ensol SA».

«СНВО «Імпульс» належить кіпрській компанії «ІД&С (Індастріал Дівайсіз & Сістемз) Лімітед». Вона була створена у вересні 2012 році й записана на вірґінський офшор «Insat Corporation». Раніше акціонером «Імпульсу» через компанію «Імпульс-інвест» був екс-директор заводу Володимир Єлісєєв, який нині вказаний його кінцевим бенефіціаром.