Слідчі отримали ще рік на розслідування захоплення 11 соток біля виходу зі станції метро «Контрактова площа»
17.06.2021   //   136 Переглядів

Суд продовжив до 12 місяців, тобто до 01.06.2022, строк досудового розслідування у кримінальному провадженні поліції щодо самовільного зайняття земельної ділянки та самовільного будівництва біля виходу зі станції метро «Контрактова площа». Про це свідчить ухвала Подільського райсуду м. Києва від 28 травня.

Йдеться про ділянку площею 0,11 га по вул. Хорива, 17-А.

На ній розташовується нежитлова будівля (літ. И) площею 257, 1 кв м. Слідство встановило, що у 2017 році дві фізособи і ТОВ «Дорадо Компані» купили її в іншої фізособи.

Остання у серпні 2019 року зареєструвала повідомлення про початок реконструкції вказаної будівлі. При цьому, як встановили слідчі, у цьому повідомленні було зазначено неправдиву інформацію, а саме: розробником проектної документації записали ТОВ «Творча майстерня «Золотий Берег», однак директор цього підприємства заявив, що ніякого проекту його фірма не розробляла.

Згідно з отриманими відомостями Департаменту земельних ресурсів КМДА, ділянка 0,11 га (8000000000:85:419:0053) обліковується за ТОВ «Плутон Груп» на підставі проекту землеустрою щодо відведення ділянки. Втім, вказує слідство, Київрада рішення щодо передачі у власність (користування) зазначеної ділянки фізичним або юридичним особам не приймала.

Слідчі встановили, що у травні-липні 2020 року була проведена реконструкція будівлі представниками ТОВ «Фрізанте», яке з травня того ж року є орендарем будівлі. Директор цієї фірми повідомила слідчим, що документи на право проведення реконструкції у неї відсутні.

Поряд з цим, слідство відзначило, що роботи проведено з порушенням закону «Про охорону культурної спадщини», оскільки об’єкт по вул. Хорива, 17-А розташований в межах Центрального історичного ареалу м. Києва, зокрема без проведення археологічних досліджень, земляних робіт на об’єктах культурної спадщини та без отримання відповідного дозволу Мінкультури.

Вказані ділянка площею 0,11 га і нежитлова будівля (літ. И) площею 257,1 кв м визнані речовими доказами в кримінальному провадженні.

Станом на травень 2021 року повідомлення про підозру нікому пред’явлено не було.

Кримінальне провадження № 12020100070001767 від 01.06.2020 по ч. 2 ст. 197-1 КК України розслідує слідчий відділ Подільського УП ГУНП у м. Києві.

Нагадаємо, з 2019 року розслідується інше кримінальне провадження – за заявою ТОВ «Плутон Груп» про протиправне заволодіння його майном. Фірма заявила, що того ж року невстановлені особи через нотаріуса заволоділи її будівлею на вул. Хорива, 17-А (площею 240,8 кв м). У подальшому цю будівлю зареєстрували як знищену, відповідно і право «Плутон Груп» на неї припинилося. Разом з тим в держреєстр були внесені відомості про набуття права власності на цю ж будівлю на вул. Хорива, 17-А, але трохи більшої площі (257,1 кв м), компанією «Дорадо Компані» і двома фізособами.

Відзначимо, що будівля по вул. Хорива, 17-А фігурувала також в кримінальному провадженні 2014 року щодо протиправного заволодіння об’єктами нерухомого майна у столиці.

ТОВ «Плутон Груп» було створене у 2013 році. Його нинішніми власниками є Олександр Аксєєв і Євгеній Махньов. Махньов є депутатом Васильківської міськради (Київська обл.) від ОПЗЖ. Він є власником низки інших підприємств, зокрема: ТОВ «Кепітал Ріел Естейт», ТОВ «Бюро приватних виконавців України», ТОВ «Донкастер» та ін. Основним місцем роботи Махньов у своїй декларації вказує юридичну компанію «Юріон», власниками якої є колишній прокурор прокуратури Київської області Олексій Невзоров і його дружина Катерина.

У свою чергу керівником і власником ТОВ «Дорадо Компані» є Володимир Ананьєв. Фірма створена у липні 2019 року.

Власником ТОВ «Фрізанте», створеного у 2018 році, є Мар’яна Бреус, а нинішнім керівником – Сергій Зімовець.