Кабмін закупить софт у фірми, що робила «благодійні внески» співробітникам СБУ
17.06.2021   //  

14 червня Господарсько-фінансовий департамент Секретаріату Кабміну уклав договір з ТОВ «Айті –Солюшнс» з закупівлі програмної продукції системи керування базами даних  за 22,86 млн гривень. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Окрім «Айті- Солюшнс» на конкурс за тендером очікуваною вартістю 23 млн гривень подалися ТОВ «Центр системної інтеграції» та ТОВ «Інтрасистемс». Останнє до аукціону не допустили через те, що його пропозиція «не відповідає кваліфікаційним критеріям та технічним вимогам». Тому замовник 1 червня провів конкурс за мінімальної конкуренції. В результаті перемогло «Айті-Солюшнс», що взяло підряд фактично по ціні очікуваної вартості – зі знижкою 0,5%.

Тепер «Айті-Солюшнс» має по 30 листопада поставити в Кабмін  28 програмних продуктів системи керування базами даних Oracle Database Enterprise Edition, Processor, Perpetual та надалі надавати замовнику раз на рік  технічну підтримку.

«Айті-Солюшнс» з 2019 року фігурує у кримінальній справі, що розслідує Державне бюро розслідувань (ДБР) проти співробітників Департаменту охорони державної таємниці і ліцензування Служби безпеки України (ДОДТЛ СБУ) за статтею 368 КК «Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою». ДБР встановило, що сбушники в кінці 2018 року «організували та впровадили механізм систематичного вимагання та одержання неправомірної вигоди» від  фірм, в яких проводили планові та позапланові перевірки режимно-секретної діяльності.

«Перший заступник начальника Департаменту охорони державної таємниці і ліцензування Служби безпеки України орієнтував підлеглих на ретельне проведення перевірок підприємств, установ, організацій з метою виявлення максимальної кількості порушень та подальшого схиляння керівників суб`єктів господарювання до надання грошових коштів за не складання протоколів за порушення законодавства про державну таємницю»,йдеться в тексті судової ухвали.

Фірми, яких перевіряли співробітники ДОДТЛ, отримували листа від благодійної організації «Фонд підтримки національної безпеки України» з пропозицією про фінансову допомогу. Якщо фірма погоджувалась виплатити «благодійний внесок», співробітники спецслужби не складали протокол про порушення, не зупиняли та не скасовували фірмі спецдозвіл на провадження діяльності. Якщо ж відправляти кошти в фонд відмовлялись, додтлівці скасовували допуск до держтаємниці та відповідний спецдозвіл.

Наприклад, в ході досудового розслідування встановили, що під час перевірки ПрАТ «Датагруп» у 2019 році співробітники ДОДТЛ СБУ виявлили суттєві порушення, однак протокол складати не стали. Одночасно з рахунку «Датагруп»  на рахунок БФ «Фонд підтримки національної безпеки України» було перераховано 100 000 гривень.

На підтвердження оплати коштів, на мобільний телефон першого заступника начальника ДОДТЛ СБУ було надіслано фото платіжного доручення.

За інформацією ДБР, таким чином до «Фонду підтримки національної безпеки України» у 2019 році кошти надсилали ТОВ «Автор», ТОВ «Укроп», ТОВ «НВФ Криптон», ТОВ «Авіаційна виробнича компанія «Скаетон», ТОВ «Термал Віжн Технолоджис» та вище зазначена  ТОВ «Айті-Солюшнс».

Директор «Фонду підтримки національної безпеки України» Валентин Тихомиров під час допиту зізнався, що листи до фірм з пропозицією надати «благодійну допомогу» приносили йому  на підпис безпосередньо співробітники ДОДТЛ СБУ.

Печерський райсуд міста Києва подовжив строк досудового розслідування по справі до 19 вересня.

З липня 2016 року до серпня 2019 року Департамент охорони державної таємниці і ліцензування Служби безпеки України очолював Сергій Болдир.

ТОВ «Айті- Солюшнс» засноване у Києві в 2012 році спеціалізується на оптовій торгівлі комп’ютерами, периферійним устаткуванням і програмним забезпеченням. З початку 2021 року отримала тендерів на 35,73 млн гривень, в минулому році – на 181,19 млн гривень. Власниками «Айті-Солюшнс» виступають Сергій Хачиньян та Сергій Багрій.