В червні електрика на РДН подорожчала на чверть
15.06.2021   //   86 Переглядів

В перші десять днів червня середньозважена ціна електроенергії на ринку «на добу наперед» зросла на 22% у порівнянні з травнем – до 1 339 грн/МВт*год (всі ціни вказані без ПДВ).

Про це йдеться у звіті ДП «Оператор ринку».

В Об’єднаній енергетичні системі України (ОЕС України) ріст середньозваженої ціни склав 42% – до 1 293 грн/МВт*год. В Бурштинському енергоострові зростання було менш помітним – трохи більше 8%. Але традиційно ціна в енергоострові значно вища за ОЕСУ і склала за першу декаду червня 1 698 грн/МВт*год.

На внутрішньодобовому ринку середньозважена ціна в червні у порівнянні з травнем зросла на 24%.

Середні ціни на ринку «на добу наперед» торгової зони «ОЕС України» та торгової зони «Острів Бурштинської ТЕС» поки що залишаються суттєво нижчими за відповідні показники сусідніх країн: індекси цін базового навантаження ОЕС менше на 46%-48%, індекси цін базового навантаження БуОс менше на 28%-31%.

Загалом, за 10 днів червня 2021 обсяг купівлі-продажу електроенергії на РДН склав 781 609  МВт*год, що більше ніж за 10 днів травня 2021 на 7%. На ВДР загальний обсяг купівлі-продажу електроенергії за 10 днів червня зменшився на 24% і становив 194 799 МВт*год.

Нагадаємо, декілька днів червня в 22-гу годину вечора на РДН спостерігався дефіцит пропозицій електроенергії.

Перед цим на початку червня, Міністр енергетики Герман Галущенко звернувся  до НКРЕКП з пропозицією тимчасово заборонити трейдерам та електропостачальникам подавати заявки на продаж електроенергії на РДН. Раніше із цією ініціативою виступала холдинг ДТЕК РінатаАхметова та народний депутат Людмила Буймістер, яку ЗМІ називають серед найактивніших лобістів енергетичних інтересів ДТЕК.

За словами засновниці «Ліги Антитрасту» Агії Загребельської, такі ініціативи міністра Галущенка та компанії ДТЕК призведуть до зниження конкуренції та посилення ринкової влади компанії ДТЕК та інших на «ринку на добу наперед».