Укравтодор закупив у облавтодора асфальт на 10% дешевше від свого «ринкового» моніторингу
15.06.2021   //  

10 червня Служба автомобільних доріг у Київській області підписала договір з ДП «Київський облавтодор» ДАК «Автомобільні дороги України на експлуатаційне утримання дороги М-07 Київ-Ковель-Ягодин вартістю 72,32 млн гривень. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

На торгах облавтодор зустрівся із ТОВ «Автомагістраль-Південь» та ТОВ «Спец Комплект Постач». Аби перемогти держкомпанія запропонувала ціну на чверть нижче очікуваної вартості тендеру.

Ціни облавтодору на асфальтобетон виявились на  10% нижчими від цін у моніторингу укравтодорівського інституту ДерждорНДІ за квітень по Київській області. Наприклад, крупнозернистий модифікований асфальтобетон типу А марки 1 від облавтодору коштує 2 810 грн/т, а в моніторингу – 3 080 грн/т. Дрібнозернистий щільний типу Б марки 1 в кошторисі коштує 2 369 грн/т, а в моніторингу по Київській області – 2 620 грн/т.

При цьому деякі замовники не із системи Укравтодору закупили такий вид асфальту ще дешевше. Наприклад,  2 279 грн/т – ціна дрібнозернистого асфальту у договорі столичного КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Печерського району» м. Києва, який воно підписало з ПрАТ «Асфальтобетонний завод «АБ Столичний».

Така ж різниця у 10% зберігається і на щебені: у кошторисі облавтодору щебінь фракції 40-70 мм марки М100 вказаний по 213 грн/м3, в той час як у моніторингу у сусідній Житомирській області, де щебінь є найдешевшим, він коштує 245 грн/м3.

Керівником Київської САД є Руслан Ничік. На початку 2021 року Київська САД під очільництвом Ничіка встановила нову дискримінаційну вимогу у тендерній документації – замовник хотів, щоб учасники тендеру підтвердили досвід виконання ремонтних робіт лише по дорогам з індексами «М» (міжнародні) і «Н» (національні). Тоді як Методичні рекомендації встановили правило, що досвід робіт можна доводити контрактами по ремонту також інших доріг державного значення – «Р» (регіональні) і «Т» (територіальні). Такі вимоги оскаржували навіть учасники дорожнього картелю.

До призначення на цю посаду Ничік до 2018 року був одним із засновників ТОВ «Єврокомунсервіс»  —   компанії з орбіти Руслана Крамаренка. До Ничіка частку у цій компанії мав уже екс голова Укравтодору Олександр Кубраков. Дружина Нічика Олена працює у фірмах «Сага» та «Ріверсайд девелопмент лтд» Андрія Вавриша.