СБУ дала 129 мільйонів на ізраїльський софт для пошуку абонентів мобільного зв’язку в режимі реального часу
15.06.2021   //   1130 Переглядів

Служба безпеки України 10 червня уклала дві угоди з ТОВ «Інсайд Солюшнс» про закупівлю обладнання та програмного забезпечення на загальну суму 129,47 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До 10 вересня 2021 року поставлять два спеціальні апаратно-програмні продукти:

  • система Enigma OSINT розробки компанії «Ultra Information Solutions Ltd» (Ізраїль) за 104,43 млн грн. Судячи з назви, вона призначена для розвідки з відкритих джерел.
  • система GeoMatrix solution розробки компанії «Rayzone Group Ltd» (Ізраїль) за 25,04 млн грн. За даними сайту розробника, система дозволяє таємно знаходити абонентів GSM / UMTS / 3G / 4G (LTE) практично по всьому світу в режимі реального часу.

Стислу специфікацію наведено в кінці новини, а розгорнута специфікація та програмне забезпечення, згідно протоколу, є інформацією для службового користування (ДСК).

Гарантійний строк становить рік. Аванс складає 30%, а решту оплатять після поставки.

Як пише замовник, замовлений софт і обладнання необхідні для забезпечення протидії протиправній діяльності на шкоду інтересам держави у сфері інформаційної безпеки в умовах так званої «гібридної війни» (російської військової та інформаційної агресії).

Закупівлі провели за переговорною процедурою з посиланням на відсутність конкуренції з технічних причин. Робоча група СБУ вивчила ринок і з’ясувала, що вищезгадані системи включають унікальний багатофункціональний софт, якого немає на ринку IT-розробників резидентів та інтеграторів. За словами замовника, «Інсайд Солюшнс» має певний досвід реалізації проектів в галузі системної інтеграції та захисту інформації та є авторизованим ексклюзивним постачальником «Ultra Information Solutions» і «Rayzone Group» в Україні.

Столичною «Інсайд Солюшнс» зі статутним капіталом 1 тис грн. володіє та керує киянин Ігор Галицький. Він також є засновником ТОВ «Росток-Прінт» разом з Ігорем Масолом та ТОВ Підприємство «Росток-Спаркс» ЛТД разом із Валентином Сологубом, Ларисою Гостищевою, Дмитром Байтлером і ТОВ «КУА «Овамо Кепітал» Анатолія Дубинського.

Ігор Масол є сином покійного колишнього прем’єр-міністра Віталія Масола та основним акціонером ПрАТ «Компанія Росток», яке виробляє лічильники, електрообладнання тощо.

Із 2019 року «Інсайд Солюшнс» отримала підрядів на 249,88 млн грн. у СБУ, Пенсійного фонду, Держспецзв’язку та ДочП «Нафтогазбезпека» АТ «НАК «Нафтогаз України».

Раніше, одразу після створення в 2018 році вона називалась «Компанія Патентна студія Рудого». Її тодішній засновник Тарас Рудий займається реєстрацією торгових марок.

Найменування Склад Вартість договору, грн.
Enigma OSINT Обладнання:

– Комп’ютерне обладнання – 10 шт.;

– Серверне обладнання – 2 шт.;

– Міжмережевий екран – 2 шт.;

– Інженерне обладнання – 5 шт.;

– Мережеве обладнання – 2 шт.

104 433 797,54
Програмне забезпечення:

– Програма захисту – 5 шт.;

– Операційна програма – 1 шт.;

– Операційна програма сервера – 1 шт.;

– Операційна програма Standard – 2 шт.;

– Додаткова операційна програма – 1 шт.;

– Додаткова програма передачі даних – 1 шт.;

– Додаткова програма захисту даних – 1 шт.;

– Програма технічної підтримки – 1 шт.

GeoMatrix solution Обладнання:

– Мережеве обладнання – 4 шт.;

– Міжмережевий екран – 2 шт.;

– Серверне обладнання – 2 шт.;

– Інженерне обладнання – 21 шт.;

25 040 761,57
Програмне забезпечення:

– Операційна програма – 4 шт.;

– Програма технічної підтримки – 4 шт.;

– Програма технічної підтримки міжмережевого обладнання – 1 шт.;

– Операційна програма управління міжмережевого обладнання – 1 шт.