«Крюківці» після успіху в АМКУ поборються за ескалатори для вокзалу Києва з дилерами китайців
15.06.2021   //   128 Переглядів

Адмінколегія АМКУ 20 травня задовольнила скаргу ТОВ «Інструментальний завод» на тендері філії «Вокзальна компанія» АТ «Укрзалізниця» стосовно ескалаторів для вокзалу Києва очікуваною вартістю 15,58 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Нагадаємо, у березні «Вокзальна компанія» оголосила закупівлю двох ескалаторів для вестибюля Центрального вокзалу Києва за 15,58 млн грн. Однак ТОВ «Інструментальний завод» поскаржилось в АМКУ (детальніше про це див. «Крюківці» блокують ремонт ескалатора у вокзалі Києва – їм не подобається, що «УЗ» хоче ескалатори «під ключ»).

Адмінколегія погодилась зі скаржником, що пропускна спроможність не менше 9600 людей на годину, яка вимагалась в години пік, суперечить максимальній пропускній спроможності ескалатора такої ширини і швидкості у 7300 людей на годину, вказаній в ДСТУ. На виконання рішення філія зазначила вимогу не менше 7300 людей на годину.

Ще було наказано змінити вимогу аналогічного договору за останні три роки на поставку підіймально-транспортного обладнання (ескалатора, ліфта або траволатора) вартістю не менше третини очікуваної суми. Скаржник говорив, що на ринку України не було таких замовлень протягом п’яти років. Замовник називав це припущеннями без доказів. Урешті решт залізниця збільшила строк із трьох до восьми років і прибрала обмеження по сумі.

На тендер подали заявки чотири фірми: згаданий виробник «Інструментальний завод», ТОВ «Альтіс-Ліфтсервіс» із продукцією компанії «SJEC» (Китай) та ТОВ «Міцуї Україна» і ПП «Скай Кепітал Груп» із продукцією компанії «Hanson Lift» (Китай).

Засновником «Інструментального заводу» є ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод».

Основними власниками акцій Крюківського заводу є фірми «OW Capital Management GmbH» (25%, Австрія), «Delantina» (25%, Естонія), «Skinest Finants» (25%, Естонія) та «Transbuilding Service Limited» (20%, Велика Британія). Кінцевими бенефіціарами зараз вказані українець Володимир Приходько і росіянин Станіслав Гамзалов. Британською компанією «Transbuilding Service Limited» раніше керував Павло Приходько – так звуть сина Володимира та Наталії Приходьків. Директором «КВБЗ» є Максим Крамаренко.