«Добропільці» зекономили чверть на електроенергії від сусіда Януковича за 178 мільйонів
14.06.2021   //   83 Переглядів

ДП «Добропіллявугілля-видобуток», яке торік повернулось до Міненергетики з оренди групою ДТЕК, 31 травня за результатами тендеру замовило ТОВ «Торгова електрична компанія» електроенергії на 178,45 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

На поточний рік шахтоуправління замовило 105,99 гВт*год. електричної енергії, у тому числі 11,00 гВт*год. – першого класу напруги і 94,99 гВт*год. – другого класу напруги.

Ціна в договорі вказана одна – 1,68 грн./кВт*год. Вона складається із закупівельної ціни на ринку електроенергії, включаючи небаланси, тарифу на передачу, маржі постачальника та ПДВ, але не включає тариф на розподіл. Її змінюватимуть відповідно до закону в разі коливання ціни на ринку «на добу наперед» (РДН). Електроенергію оплачуватимуть так: 25% – до 10 числа, 25% – до 25 числа, 50% – до останнього дня розрахункового місяця.

Раніше у травні КП «Маріупольське трамвайно-тролейбусне управління» замовило іншій фірмі енергію без розподілу на 10% дорожче – по 1,84 грн./кВт*год. А харківське КП «Міськелектротранссервіс» законтрактувало її на 70% дорожче – по 2,86 грн./кВт*год.

Нині очікувана вартість закупівлі становила 222,59 млн грн. На тендер прийшли сім фірм: згадана «Торгова електрична компанія», ТОВ «Донецькі енергетичні послуги», ТОВ «Овіс Трейд», ТОВ «Нью Стрім Енерджі», ТОВ «Енера Вінниця», ТОВ «Інгулецький паливно-переробний комплекс» і ТОВ «Єврогаз Лтд». Під час торгів найнижчу ціну в 197,15 млн грн. одразу запропонувала «Торгова електрична компанія», а потім впала до 178,45 млн грн. і перемогла. «Донецькі енергетичні послуги» та «Овіс Трейд» не змогли її обійти.
Таким чином, формальна економія відносно очікуваної вартості склала чверть.

Київська «Торгова електрична компанія» («ТЕК») належить Віталію Сідельнікову, Андрію Зінатулліну та ТОВ «Юридична компанія «Декстер» Костянтина Окочі.

Зінатуллін із Донецька керував компанією «Союзмост», яка отримувала підряди ПАТ «Донбасенерго», та очолював СО «Донбасенергоспецремонт» того ж «Донбасенерго». Він був серед тих, кому Донецька міськрада в 2013 році роздала під індивідуальну забудову ділянки по 10 соток по вулиці Горностаївській. Вона знаходиться поряд з вулицями Абрикосовою та Райніса, де знаходилися маєтки Олександра і Людмили Януковичів.

Сідельніков колись керував ПАТ «Запоріжжяобленерго», міноритаріями якого є офшори, пов’язані з Ігорем Коломойським, Костянтином Григоришиним та Ігорем Суркісом, був у спостережній раді ПАТ «Полтаваобленерго» тоді ще і Коломойського, і Григоришина, а також очолював правління ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання» Григоришина.

«Добропіллявугілля» за часів Віктора Януковича орендував Рінат Ахметов. У 2020 році уряд Дениса Шмигаля погодився прийняти шахту назад у розпорядження держави. При цьому держава погодилась ще й заплатити групі Ахметова за майно 397,8 млн грн.