Розпильники Ахметова в іншій подобі продали «добропільцям» комбайни на 63 мільйони
11.06.2021   //   181 Переглядів

ДП «Добропіллявугілля-видобуток», яке торік повернулось до Міненергетики з оренди від групи ДТЕК, 3 червня за результатами тендеру замовило ТОВ «Корум Трейдінг» Ріната Ахметова обладнання на 62,64 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До грудня на шахту «Новодонецька» поставлять три прохідницькі комбайни КПД.00.000-22 із кріпепідйомником і стандартним комплектом запчастин, інструментів та приладдя виробництва ТОВ «Корум Дружківський машинобудівний завод» по 20,88 млн грн.

Половину суми оплатять авансом протягом десяти днів після укладення угоди і заявки про початок виробництва, а половину – після повідомлення про готовність до відвантаження.

Вартість договору на 9% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 69,12 млн грн.

Тендерна документація вимагала від учасників принаймні один аналогічний за предметом закупівлі договір за останні три роки із позитивним відгуком та актами чи накладними.

Єдиним конкурентом було краматорське ПрАТ «Новокраматорський машинобудівний завод» («НКМЗ») Георгія Скударя, Галини Савенко та Олени Яковлєвої, яке пропонувало комбайни власного виробництва. Ніхто жодного разу не знижував ціну під час аукціону.

Столична «Корум Трейдінг» належить Рінату Ахметову, як і виробник комбайнів «Корум Дружківський машинобудівний завод», ТОВ «Корум Україна» та інші фірми з цієї групи.

Як повідомляли «Наші гроші», у жовтні 2019 року АМКУ оштрафував «Корум Україна» на 53 млн грн. та АТ «НВК «Гірничі Машини» на 3,3 млн грн. за змову під час трьох закупівель. Обом компаніям заборонили брати участь у відкритих торгах на три роки.

Із 2018 року державні підряди замість «Корум Україна» отримує «Корум Трейдінг».

Нагадаємо, Ахметов орендував «Добропіллявугілля» за часів Віктора Януковича. У 2020 році уряд Дениса Шмигаля погодився прийняти шахту назад у розпорядження держави. При цьому держава погодилась ще й заплатити групі Ахметова за майно 397,8 млн грн.