У кошторис школи в Чайках за 289 мільйонів внесли утеплювач у 10-20 разів дорожчий від ринкових
10.06.2021   //   310 Переглядів

Борщагівська сільська рада Бучанського району Київської області 7 червня за результатами тендеру замовила ПрАТ «Бориспільський комбінат будівельних матеріалів» («БКБМ») школу за 288,67 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До кінця 2023 року мають збудувати школу по вул. Коцюбинського в селі Чайки. Крім того, влаштують трансформаторну підстанцію та мережі 0,3 кВ, зовнішні мережі та споруди (зокрема блочну котельню), проїзди, благоустроять та озеленять територію.

За підсумковою відомістю ресурсів без доставки і ПДВ, найбільшу суму в 19,77 млн грн. було відведено на 4 700 кв. м утеплювача Rockwool 140 мм за ціною 4 206 грн./кв. м.

У відкритих джерелах узагалі немає таких цін на утеплювач. Усі відомі прайси значно менші.

Наприклад, мінеральну вату Rockwool Frontrock max E 150 мм продають у роздріб по 490 грн./кв. м та 475 грн./кв. м при купівлі від 150 квадратів. Це майже вдев’ятеро дешевше.

Базальтова вата Rockwool RockSlab 150 мм продається в «Епіцентрі» по 202 грн./кв. м, а мінеральну вату Rockwool Rockmin Plus 150 мм можна знайти за ціною 179 грн./кв. м. Тобто це дешевше більш ніж у двадцять разів від тендерної ціни Борщагівської сільради, яку очолює Олесь Кудрик.

Ціни бетонів, розчинів, піску, щебеню, опалубки відповідають ринку та іншим тендерам.

Гарячекатана арматурна сталь коштує 20-23 тис грн./т. У березні на тендері щодо басейну в Новій Каховці вона була приблизно на 20% дешевша – 17-19 тис грн./т, що відповідало іншим тендерам. Водночас світові ціни на сталь ростуть. Як пише «Економічна правда» із посиланням на дані платформи «investing.com», вони за останній рік виросли на 150%.

Синтетична трава Hattrick 40 green коштує 626 грн./кв. м. У відкритих джерелах цін немає.

Договір дозволяє попередню оплату. Гарантійний строк експлуатації становить рік.

Вартість договору на 9% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 316,26 млн грн.

До аукціону не допустили дві фірми. ТОВ «Хозхімсервіс» не відповідала кваліфікаційним критеріям і технічним вимогам, але подробиці у протоколі відхилення відсутні. ТОВ «СК «Стройінвест» не надало розрахунки та акти приймання-передачі орендованої техніки, не завірило печаткою частину наказів на працівників та допустило інші невідповідності.

Єдиним допущеним конкурентом було ТОВ «Трест Бориспільсільбуд» Олександра, Івана, Дмитра і Галини Сичів та Олени Гетманової. Ніхто не знижував ціну на торгах.

Акціонерами «БКБМ» є Володимир Ілліч та Ігор Володимирович Шалімови. Це батько і син, які є депутатами Бориспільської міськради від партій «Наш край» і «Слуга народу».

Загалом із 2010 року переможець отримав державних підрядів на суму 908,69 млн грн.