У Кличка за 21 мільйон замовили реконструкцію перинатального центру фірмі, яку підозрюють у привласненні коштів
10.06.2021   //  

Комунальне підприємство «Інженерний центр» виконавчого органу Київської міськради (КМДА) 13 травня за результатами тендеру замовило ТОВ «Абсолют-Клімат» реконструкцію будівель Київського міського перинатального центру – структурного підрозділу Київського міського центру репродуктивної та перинатальної медицини на просп. Героїв Сталінграда, 16 в Оболонському район м. Києва 20,94 млн грн.

Про це написав Валерій Магланович у виданні «Інформатор. Гроші» з посиланням на «Прозорро».

Засновником ТОВ «Абсолют-Клімат» є В’ячеслав Березовський, а директор Сергій Большаков.

З 2017 року фірма виграла тендерів на 1,05 млрд грн.

Київська місцева прокуратура №8 розслідує можливу крадіжку з бюджету міста на ремонтах шести об’єктів за 500 млн грн. посадовими особами мерії і комунальних підприємств. В судовій ухвалі йдеться, що під час капітального ремонту з перепланування акушерського відділення №2 Київського міського пологового будинку №3 (вул. В. Кучера, 8) за 11,68 млн грн. могли бути розтрачені  бюджетні кошти. Цим ремонтом займалося ТОВ «Абсолют-Клімат».

У суді також розглядається кримінальна справа, згідно з якою директора ТОВ «Абсолют-Клімат» підозрюють у завищенні податкового кредиту з ПДВ у 2018-2019 рр. на 7,5 млн грн. у змові з компаніями, що мають ознаки фіктивності. Фірму звинувачують в умисному ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах.

Крім того, Служба безпеки України підозрює, що ТОВ «Абсолют-Клімат» як посередник брало участь у схемі керівників КП «Інженерний центр» і низки комерційних фірм у 2016-2018 рр. Слідчі вважають, що ТОВ «Плутон-С» і ТОВ «Армабуд ЛТД» переводили гроші іншим фірмам, серед яких ТОВ «Абсолют-Клімат», за умовні роботи, потім отримані гроші (близько 7 млн ​​грн.) переводили фірмам з ознаками фіктивності. А фіктивні фірми виводили гроші для відкату керівництву комунального підприємства. Всього, на думку СБУ, КП «Інженерний центр» незаконно перерахували фірмам-підрядникам 13 млн грн. за роботи, які не проводилися.

Від «Наших грошей»

На торгах єдиним конкурентом ТОВ «Абсолют-Клімат» було ТОВ «Буд Олімп Строй» Сергія Притули, чия пропозиція була вищою на 20 тис грн. Фірми не торгувалися під час аукціону.