Британці та «Астерс» консультуватимуть «УЗ» по облігаціях утричі дешевше від плану
10.06.2021   //   1 Переглядів

Філія «Центр сервісного забезпечення» АТ «Українська залізниця» 7 червня за результатами тендеру замовила компанії «Dechert LLP» (Британія) юридичні послуги на 101 тис євро, або 3,37 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

На поточний рік у британської компанії замовили послуги зовнішнього юридичного радника щодо надання консультацій з питань застосування англійського права та права інших країн. Послуги стосуються боргів та випуску облігацій участі у позиці (LPN).

Обсяг замовлення становить 400 годин по 252 євро. Це змішана ставка персоналу, яка включає гонорари, витрати на залучення третіх осіб і відрядження та технічні витрати.

Субпідрядником з обсягом послуг не менше половини загальної вартості замовлення буде київське адвокатське об’єднання «Юридична фірма «Астерс», яке заснували Сергій Свириба, Маркіян Ключковський, Гліб Бялий, Ігор Свечкарь, Вадим Самойленко, Сергій Гребенюк, Армен Хачатурян, Олексій Дідковський, Олексій Дем’яненко та Ендрю Мак.

Очікувана вартість закупівлі складала 9,86 млн грн. На тендер прийшло п’ять фірм, але замовник допустив до аукціону лише три – згадану «Dechert», «Norton Rose Fulbright LLP» (Британія) і Представництво «Бейкер і Макензі – Сі Ай Ес, Лімітед», а решту відхилив.

Спершу «Бейкер і Макензі» запропонувало найвищу ціну 8,40 млн грн., «Dechert» – 8,17 млн грн., а «Norton Rose Fulbright» – 4,73 млн грн. Потім на активних торгах «Norton Rose Fulbright» впала в ціні незначно – до 4,58 млн грн., а інші два учасники вдвічі. «Бейкер і Макензі» знизила ціну до 4,50 млн грн., а «Dechert» – до 3,37 млн грн., вигравши торги.

Отже, економія відносно очікуваної вартості виявилась трикратною.

Система автоматично позначила ціну «Dechert» як аномально низьку. Фірма обґрунтувала її тим, що останніми роками була головним радником «Укрзалізниці» у ряді трансакцій на ринках капіталу, включаючи поточний випуск облігацій участі в позиці. Вона розробила певні шаблони документів і здобула значні знання щодо господарської діяльності «УЗ».

За даними «Прозорро», з 2019 року «Dechert» отримала підрядів «УЗ» на 10,27 млн грн.

Нині ТОВ «Міжнародна юридична фірма «Інтегрітес» і ТОВ «СіЕмЕс Камерон Маккенна ЕлЕлСі» відхилили за непідтверджений досвід. Тендерна документація вимагала вказати аналогічний договір учасника, афілійованої особи або члена його міжнародної мережі про юридичні послуги «кредитору або позичальнику, зокрема з юридичного супроводження проектів з випуску боргових цінних паперів для залучення фінансування на міжнародних ринках капіталу або з реструктуризації зовнішніх фінансових заборгованостей або інших правочинів щодо врегулювання заборгованості позичальників-резидентів України або країн СНД (включаючи суверена та/або квазі-суверена)».

Будь-який з цих проектів мав бути реалізований резидентами України або країн СНД, включаючи суверена та/або квазі-суверена, з 2018 року.

Однак «Інтегрітес» вказала досвід партнера свого субпідрядника «Morgan, Lewis & Bockius UK LLP» (Британія) Картера Брода. Останній представляв російські фірми «Yandex N.V.» і «Global Ports Investments PLC» щодо єврооблігацій на біржах, а також американський банк «Bank of America Merrill Lynch» в якості провідного менеджера щодо випуску єврооблігацій на $250 млн для ДП «НАЕК «Енергоатом».