Апеляція у чотири рази збільшила заставу СБУшнику, що «витягнув» з американця $80 тисяч
10.06.2021   //   2 Переглядів

Колегія суддів Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду збільшив розмір застави для колишнього старшого слідчого Управління СБУ в Одеській області Сергія Глівінського, підозрюваного у вимаганні та отриманні неправомірної вигоди у розмірі $80 тис. Засідання у справі відбулося сьогодні, 10 червня.

Розмір застави збільшено із 340 тис грн до 1,5 млн грн.

Як повідомлялося, 3 червня ВАКС обрав Глівінському запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із застосуванням застави 340,5 тис грн.

Прокурор САП оскаржив розмір застави. У своєму клопотанні він наполягав на необхідності призначити заставу у розмірі 2,2 млн грн, що щонайменше відповідає розміру коштів, які Глівінський, за даними слідства, змусив громадянина США перерахувати на вказані ним рахунки.

Як встановило слідство, у 2018 році за клопотанням Глівінського амерканець був відправлений під варту в СІЗО, а на його рахунки і майно було накладено арешт. У слідчому ізоляторі на нього вчинялися неодноразово напади. Слідчий, знаючи суму коштів на рахунках іноземця, змусив його перерахувати своїм знайомим $80 тис.(2,2 млн грн) в обмін на зміну запобіжного заходу і подальше уникнення покарання. Як встановилося слідство, надалі знайомі передали Глівінському ці кошти готівкою.

Після отримання грошей американцю змінили запобіжний захід із СІЗО на домашній арешт. Також було знято арешт із грошей і майна іноземця, змінено йому підозру.