АМКУ повернув на тендер Укравтодору консорціум Гриненка, відхилений через листа Скоростецького (додано)
09.06.2021   //   317 Переглядів

(додано комента Консорціуму)

1 червня Адміністративна колегія Антимонопольного комітету зобов’язала Службу автомобільних доріг у Черкаській області скасувати рішення про відхилення пропозиції консорціуму «Всеукраїнський дорожній консорціум» на тендері з поточного середнього ремонту дороги Н-16 Золотоноша-Черкаси-Сміла-Умань на ділянці км 48+985 – км 57 +877 очікуваною вартістю 505,34 млн гривень. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

На тендер подалося шість компаній – окрім скаржника були «Автострада», «Ростдорстрой», «Хмельницьке ШБУ №56», «ШРБУ №48» та «Fermak Insaat Taahhut A.S». Окрім консорціуму, Замовник відхилив також «Fermak» (накладено санкції РНБОУ за зв’язок з Амірханяном) і хмельничан.

Замовник відхилив Консорціум через начебто недостовірну інформацію. У складі пропозиції об’єднання надало інформацію про уповноваженого представника на підписання документів – гендиректора консорціуму Артема Гриненка. Повноваження Гриненка підтверджував протокол загальних зборів №3, який від усіх компаній за довіреністю підписав сам Гриненко.

В той же час Замовник звернувся до одного з учасників консорціуму – ПП «Автомагістраль». І фірма повідомила, що подала заяву про припинення дії довіреності на Гриненка, а також вказала, що уповноважувала його представляти свої інтереси лише з питань реєстрації консорціуму, а не з питань підписання тендерних пропозицій. До того ж у «Автомагістралі» зазначили, що загальні збори №3 провели без відома компанії. Таким чином Гриненко, на думку замовника, не є уповноваженою особою на підписання тендерних документів, а тому компанія надала недостовірну інформацію.

Колегія не погодилася із доводами Замовника і вказала, що він не довів, що консорціум у документах вказав недостовірну інформацію.

«Всеукраїнський дорожній консорціум», у який об’єдналось дев’ять дорожніх компаній, з часу створення у грудні 2020 року не отримав жодного підряду. Окремо вісім компаній-членів Консорціуму протягом 2021 року сукупно отримали підрядів на 0,79 млрд гривень (див. таблицю нижче), в той час як ПП «Автомагістраль» – 3,26 млрд гривень, здебільшого у Житомирської та Київської САД.

Після оприлюднення цієї інформації до «Наших грошей» звернувся керівник Консорціуму Артем Гриненко з таким коментарем:

«Про загальні збори Консорціум повідомляє усіх 11 засновників, але засновник має право не приймати участь у зборах, адже рішення  приймається більшістю голосів. Право підпису тендерної пропозиції мені, як Генеральному директору, надано статутом та Протоколами зборів. Кожен засновник надав всі дозволи на момент входження в консорціум та не може відмовитись від виконання обов’язків, які взяв на себе Консорціум. Жоден із засновників не повинен надавати дозволи на участь в окремому тендері, використання свого досвіду, техніки та людей.

Консорціум ВДК – це нова структура з багатьма компаніями-засновниками та дуже складною формою управління, не кожен чиновник розбереться з цим. І ми бачимо це нерозуміння від замовників, що виражається в їх діях, які зводяться до абсурдного відхилення нашої компанії з тендеру.  Підтвердженням незаконних дій замовника є рішення АМКУ. Ми будемо оскаржувати кожне незаконне відхилення з тендеру нашого Консорціуму усіма законними способама».

Член Консорціуму Сума, млрд грн
ПП «Автомагістраль» 3,26
ТОВ «Роад Констракшн» 0,318
ТОВ «Данко» 0,286
ТОВ «Сучасна транспортна інфраструктура» 0,089
ПП «НВФ «Мостопроект» 0,0514
ТОВ «Стройспецтехника» 0,0244
ДП «Екранбуд» ТОВ «Екран» 0,019
ТОВ «АБЗ-1» 0,0021
ТОВ «Будівельна група Комфорттаун» 0,0019
ТОВ «Луцька дорожна пересувна механізована колона» 0,0007
ТОВ «Трініті-Груп» 0