Острівний маєток Назарова засвітився в справі крадіжки коштів на софт для київських ліфтів
08.06.2021   //  

23 червня Дніпровський райсуд м. Києва проведете засідання у справі привласнення коштів на закупівлі комплексу диспетчерського обслуговування та керування ліфтовим обладнанням київських будинків, що у 2018 році проводило КП «Головний інформаційно-обчислювальний центр» (ГІОЦ). Про це повідомляється на сайті «Судова влада України».

Передбачалось, що майбутній комплекс з диспетчеризації та керування ліфтами місто надаватиме в користування фірмам-переможницям тендерів з обслуговування багатоквартирних будинків. Всього на створення комплексу фірма-розробник «Українські бізнес комунікації» отримала з бюджету Києва 29,53  млн гривень. Загальна же вартість закупівлі складала 58,81 млн гривень. Проте проект завис на етапі передачі комунальному підприємству обладнання. Воно  досі лишається в руках підрядника, який сам заробляє на його оренді фірмам, що виграють тендери з диспетчерських послуг у районних керуючих компаній. Ця ситуація зацікавила співробітників СБУ, що у 2018 року ініціювали кримінальне провадження і з тих пір ведуть розслідування по справі.

На даний момент в якості обвинувачених виступають колишній начальник департаменту впровадження та супроводу інформаційно-комунікаційних систем ГІОЦа Олександр Перевозник, екс-директор комунального підприємства Віталій Козубський та директор «Українських бізнес комунікацій» Єгор Бургомістренко.

В квітні 2020 року слідчий СБУ Швиденко Д.О. звертався до судді Дніпровського райсуду м. Києва Левко В.Б з клопотанням надати дозвіл на обшук, де фактично проживає Юрій Назаров, на той момент директор департаменту  інформаційно-комунікаційних технологій КМДА. Як зазначається в тексті судової ухвали, було встановлено, що фактично Назаров проживає на острові Долобецький, що поблизу Гідропарку, «на самозахопленій території, яку  огородив парканом та має в обслуговуванні постійний пост охорони і вісім камер відеоспостереження».

Будинок побудований на сваях, «має всі ознаки капітальної споруди». Кожного дня на острів Назарова відвозив службовий автомобіль КМДА.

Як зазначається в судовій ухвалі, екс-директор Департаменту КДМА особисто «здійснював контроль» за підприємствами – переможцями тендерів «щодо впровадження програм інформатизації м. Києва та призначав підконтрольних директорів у підпорядковані комунальні підприємства».

Обґрунтовуючи необхідність провести обшук у Назарова, слідчий посилався на те, що є достатні підстави вважати, що важливі документи по справі знаходяться  в будинку Юрія Назарова на острові Долобецький. Проте суддя відмовила в клопотанні провести обшук.

Юрій Назаров є зятем нардепа від ОПЗЖ Юрія Бойко. Разом з дружиною  Ярославою Назаровою (Бойко) колишній голова департаменту КМДА були головними ідеологами та реалізаторами програм концепції «Kyiv Smart City 2020» , що передбачила мільярдні фінансування. За інформацією сайту Mind.ua, лише на одну програму концепції «Електронна столиця» впродовж 2019-2022 рр керманичи Kyiv Smart City планували витратити із держбюджету 7,3 млрд гривень.