Прокуратура через суд зобов’язала лісгосп встановити межі заказника «Смерекові Карпати» площею 575 га
06.06.2021   //  

Суд зобов’язав ДП «Ясінянське лісомисливське господарство» забезпечити організацію проведення робіт із винесення меж лісового заказника місцевого значення «Смерекові Карпати» загальною площею 574,9 га та закріплення їх в натурі (на місцевості). Про це свідчить рішення Закарпатського окружного адмінсуду від 6 травня.

Вартістю робіт оцінюється у 15,676 млн грн.

Суд зазначив, що на Ясінянський лісгосп не виконав взятих на себе зобов’язань щодо оформлення землевпорядної документації заказника та визначення його меж. У Держгеокадастрі досі немає жодних даних про ділянки «Смерекових Карпат».

Представники лісгоспу в суд не з’явилися, жодних аргументів не надали. Натомість прокурор в суді зазначив, що наслідком такої бездіяльності лісгоспу може бути самозахоплення земельних ділянок природно-заповідного фонду та їх нецільове використання.

Заказник «Смерекові Карпати» охороняється як національне надбання, щодо якого встановлений особливий режим охорони, відтворення та використання. Він був утворений у 1990 році під назвою «Радянські Карпати», яку змінили у 2014-му.

Загальна площа заказника становить 648,9 га, з якої землекористувачем 574,9 га являється ДП «Ясінянське лісомисливське господарство». Решта – в складі Карпатського біосферного заповідника. Заказник розташований у межах Рахівського району Закарпатської області, в районі смт Ясіня та сіл Чорна Тиса і Лазещина.