Британські юристи допоможуть Укравтодору розмістити єврооблігації за $1,8 млн
04.06.2021   //   180 Переглядів

28 травня Державне агентство автомобільних доріг України (Укравтодор) підписало договір з «White & Case LLP» (Великобританія) щодо надання юридичних консультацій з питань залучення боргового фінансування шляхом випуску єврооблігацій під державні гарантії вартістю 1,81 млн доларів. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Сума знижки по відношенню до очікуваної вартості предмета закупівлі становить 5%.

На тендер подалося дві компанії – переможець та «Linklaters LLP» (Великобританія). Компанії під час аукціону не торгувалися між собою.

Договір передбачає залучення юристів до 4 тисяч годин, а середня погодинна ставка спеціалістів є 705 доларів/година. В обов’язки компанії входить:

  • Розробляти моделі залучення боргового фінансування для Замовника;
  • Аналізувати українське законодавство і розробляти до нього зміни, аби реалізовувати моделі залучення грошей;
  • Представляти інтереси Замовника під час зустрічей з потенційними кредиторами;
  • Надавати консультації під час підготовки усіх необхідних документів для отримання фінансування, а також в процесі його отримання (супроводження договорів) та після виконання договорів.

У тендерній документації Замовник встановив вимогу – щоб учасники були включені до останніх міжнародних юридичних рейтингів Legal 500, Chambers Global та IFLR у певних банківсько-фінансових категоріях.

За словами засновниці «Ліги Антитрасту» Агії Загребельської, такий критерій відбору Учасників є дискримінаційним, адже наявність компанії у рейтингу є суб’єктивною оцінкою певної групи людей та не передбачена законодавством.

«Присутність чи відсутність тієї чи іншої компанії в рейтингу не може слугувати об’єктивним фактором для допуску її на державні тендери. Тендерна колегія АМКУ весь час свого існування послідовно не тільки визнавала подібні вимоги дискримінаційними, а й проводила роз’яснювальну роботу серед замовників щодо недопустимості їх застосування. Тож шанси на успішне оскарження подібних вимог в АМКУ – високі. Що ж до британського офісу, то тут варто послухати аргументацію замовника перш ніж робити якісь висновки»,- каже Агія Загребельська.

Британська компанія залучила українських юристів як субпідрядників – ТОВ «Авеллум Партнерс», засновниками якого є юристи Микола Стеценко, Гліб Бондар та Костянтин Лікарчук. Цю компанію разом з цими ж субпідрядниками у 2015-2017 роках винаймала КМДА для обслуговування зовнішнього боргу Києва. Тоді ціна питання склала практично 1 млн доларів та обидва тендери відбулися за переговорною процедурою, бо Кабмін тоді встановив монополію двох юридичних компаній на допомогу державним позичальникам. Окрім White & Case LLP як юридичного радника, позичальники могли залучати «Lazard Freres SAS» (Франція) як фінансового радника. Це стосувалося Києва, Укрзалізниці, Ощадбанку та Укрексімбанку.

Також «White&Case LLP» була юридичним радником «Нафтогазу» у справі з  італійською фірмою «IUGAS», яка у 2008 році звинуватила «Нафтогаз» у невиконанні контракту на постачання газу від 2003 року.