Суд повернув Держгеонадрам літієве родовище
03.06.2021   //   104 Переглядів

Шостий апеляційний адміністративний суд скасував ухвалу Окружного адмінсуду про забезпечення позову ТОВ «Петро-консалтінг», якою Державній службі геології та надр було заборонено вчиняти будь-які дії з літієвими рудами ділянки Добра в Кіровоградській області.

Відповідну постанову апеляційний суд прийняв 25 травня, вона оскарженню не підлягає.

З судового рішення відомо, що в минулого березня ОАКС прийняв до розгляду позов «Петро-Консалтінг», в якому фірма просила визнати протиправним відмову Держгеонадра в 2018 році розглянути її заяву на отримання без аукціону спецдозволу на користування літієвим родовищем ділянки Добра. Одночасно з позовом «Петро-Консалтінг» подало заяву про забезпечення позову шляхом заборони Держгеонадра надавати дозволи на користування Доброї іншим бажаючим.  Або дозволи на інші ділянки, які частково або повністю накладаються на межі згаданого літієвого родовища.

Заяву про задоволення позову ОАСК задовольнив 24 березня. Після чого Держгеонадра звернулися в апеляцію.  Колегія суддів Шостого апеляційного адміністративного суду під головуванням судді Наталії Безименної встановила, що ОАСК мав в цій справі правову позицію ще до розгляду справи по суті. Наприклад, суд назвав «очевидним» правопорушенням відмову Держгеонадр розглядати заяву «Петро-Консалітнг». Також апеляція назвала не адекватним  предмету позову заборону Держгеонадр вчиняти будь-які дії з ділянкою Добра. Оскільки, зокрема, немає гарантій, що при повторному розгляді заяви «Петро-Консалтінг» отримає бажаний спецдозвіл.

Також ОАСК в своєму рішенні використав інформацію фірми про проведення Держгеонадара аукціонів на продаж спецдозволів для користування надрами та опрацювання держустановою даних по літієвій ділянці Добра. Апеляційний суд встановив, що перешкоджання в даному випадку проведення аукціону суперечить ч.6 ст.151 Кодексу адміністративного судочинства України.

В підсумку Шостий апеляційний суд поставив скасувати ухвалу ОАСК про забезпечення позову «Петро-Консалтінг».

Скасовану ухвалу 24 березня виніс суддя Окружного адмінсуду Віталій Амельохін. Він входив до складу колегії суддів ОАСК, що в 2019 році задовольнили позов Ігоря Коломойського про визнання незаконною націоналізацію «Првиатбанку».  Також цей суддя був причетний до забудови Печерська власником SAGA Development Андрієм Ваврашем.

Програмі «Наші гроші з Денисом Бігусом» в «Петро-Консалтінг» повідомили, що директором фірми працює Тарас Ігнащенко – син Володимира Ігнащенка, радника тодішнього міністра енергетики та вугільної промисловості Ігоря Насалика. Ігнащенко-старший є сусідом тодішнього першого замголови парламентської фракції БПП Ігоря Кононенка – бізнес-партнера Петра Порошенка. У 2016 році журналісти зафіксували Ігнащенка серед тих, хто зустрічав Кононенка в аеропорту «Жуляни».

В серпні минулого року власником став Михайло Жернов,  він керуючий партнер інвестиційної компанії «Millstone&Co.» (Польща). Компанія в Україні мала інтерес в медіабізнесі, де перед президентськими виборами 2019 року співпрацювала з людьми з оточення Кононенка.