Бійня за 100 млн «Укргідренерго» – учасників зносили за «нетипову антикорупційну програму» та «десятимільйонний розряд обсягів солідолу»
03.06.2021   //   191 Переглядів

ПрАТ «Укргідроенерго» 29 квітня відмінило тендер на заміну конструкцій Кременчуцької ГЕС очікуваною вартістю 100,44 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Тендер був оголошений ще у вересні 2020 року. Він стосувався придбання та монтажу:

  • плоского затвору водозливної греблі №588 ЦМ;
  • 6 сміттєзатримуючих решіток для 2 гідроагрегатів;
  • 6 комплектів по 2 штанги для сміттєзатримуючих решіток 750 кН для 2 гідроагрегатів;
  • затвору плоского №651 ЦМ.

До аукціону ТОВ «Аглоремсервіс» скаржилось, що вимагається аналогічний договір із додатками, «які містять перелік виконаних робіт, що зіставні за обсягами і складністю», але незрозуміло, як його обсяг і складність будуть зіставлятися із предметом закупівлі, якщо код 45223000-6 включає 20 видів робіт. Замовник відповів, що він є стратегічним підприємством, а роботи виконуються на об’єктах підвищеної небезпеки, тому він має право залучити підрядника, який виконував аналогічні роботи, зазначені в техзавданні.

У листопаді в торгах взяло участь п’ять фірм: ТОВ «Основа», ТОВ «Енергополюс», ПрАТ «Київгідромонтаж», ПрАТ «Укрсталь Конструкція» та консорціум «Науково-виробниче об’єднання «Укргідроенергобуд». Усі запропонували в середньому на 20% нижчі ціни.

Замовник відхилив найдешевшу «Основу» за неподання статуту та наступний за ціною «Енергополюс» за порушення при розрахунках вартості робіт, а потім обрав переможцем третій «Київгідромонтаж». Але «Основа» довела в АМКУ, що «Київгідромонтаж» мали відхилити за нетипову антикорупційну програму та відсутність бухгалтерських довідок, розрахунку розміру зарплати й аналізу ринку вартості послуг з оренди техніки в регіоні.

«Київгідромонтаж» відхилили, після чого тендер завис на розгляді пропозиції наступного за ціною учасника «Укрсталь Конструкція». У лютому замовник відмінив тендер через неможливість усунення порушень закону, пояснивши, що не оприлюднив у належні п’ять робочих днів повідомлення про продовження строку розгляду найдешевшої пропозиції.

«Укрсталь Конструкція» оскаржила відміну тендеру в АМКУ. Адмінколегія вирішила, що замовник не довів та документально не підтвердив правомірність відміни процедури закупівлі з такої підстави. А тому наказала поновити закупівлю, що замовник і зробив.

Переможцем обрали «Укрсталь Конструкцію», але «Київгідромонтаж» зніс її в АМКУ, бо вона скоротила обсяги електродів і солідолу до розряду мільйонних, тоді як у замовника був розряд десятимільйонних, та не подала розрахунок витрат підрядника, що пов’язані з устаткуванням. На той час строк дії останньої пропозиції «Укргідроенергобуд» сплив, тож замовник відхилив і його також, а потім відмінив торги через відхилення усіх пропозицій.

«Укргідроенергобуд» оскаржив своє відхилення в АМКУ, стверджуючи, що в березні у відповідь на вимогу замовника продовжив строк дії пропозиції до липня. Адмінколегія зауважила, що закон не зобов’язує замовника вимагати продовження строку пропозиції і що в системі не оприлюднено таку вимогу, тому строк дії пропозиції скаржника сплив.