Зубик зібрався будувати офіси-житло біля ст.м. «Шулявська» на основі дозволу ДАБІ, що суперечить вихідним даним
02.06.2021   //   1 Переглядів

Державна архітектурно-будівельна інспекція України 28 травня видала Громадській організації «Товариство сприяння обороні України» дозвіл на реконструкцію адміністративної будівлі з надбудовою та прибудовою по проспекту Перемоги, 52/2 у Шевченківському районі м. Києва. Про це свідчать дані Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.

Дозвіл видано на реконструкцію без зміни функціонального призначення будівлі на основі містобудівних умов та обмежень (МУО), виданих Товариству сприяння обороні України (ТСО України) у 2013 році саме для вказаної мети.

Втім, технічні показники у цих МУО і в дозволі ДАБІ різняться. Так, відповідно до МУО реконструкція полягає у збільшенні будинку з 4 до 7 поверхів, що в показниках площі будівлі відповідає таким цифрам: з 3625 кв м до 6275 кв м.

Разом з тим у дозволі ДАБІ площа будівлі дорівнює майже 31,5 тис кв м. Орієнтовно така будівля може мати понад 17 поверхів.

Така площа будівлі більше відповідає новим містобудівним умовам, які ТСО України отримує через суд. Так, у лютому цього року Окружний адмінсуд Києва зобов’язав Департамент містобудування КМДА видати ТСО України нові МУО на реконструкцію адмінбудівлі на просп. Перемоги, 52/2 під багатофункціональний комплекс із об’єктами громадського призначення (підземний паркінг, офісні та інші комерційні приміщення, апартаменти) з влаштуванням надбудови та прибудови у тому числі за межами фундаментів існуючої будівлі. 26 травня апеляція залишила без змін це рішення, і воно набуло сили, що означає, що незабаром ТСО отримає нові МУО.

Як відомо, у Києві поширена практика видачі містобудівних умов і обмежень для проектування «багатофункціональних комплексів», які, по суті, будуються як житлові. Квартири у таких комплексах продаються під виглядом апартаментів, які, відповідно до чинного законодавства, не можна ототожнювати з квартирами. Це тягне за собою багато нюансів, як-от: вищі комунальні тарифи, питання з реєстрацією, інші вимоги до проектування і будівництва тощо.

Відзначимо, що в суді Департамент містобудування заявив, що видача нових МУО суперечить затвердженому у 2017 році Київрадою Детальному плану території, в межі якого входить ділянка на просп. Перемоги, 52/2. Суд цей довід відхилив, посилаючись на те, що в даному випадку ТСО має намір отримати МУО не для нового будівництва, а для реконструкції вже існуючої будівлі.

Ділянка площею 0,46 га на просп. Перемоги, 52/2 з 1999 року перебуває у постійному користуванні Товариства сприяння обороні України, яке є власником будівлі, розташованій там.

Генпідрядником будівництва на цій ділянці у дозволі ДАБІ вказано ТОВ «Проджект Буд Інжиніринг». Ця компанія створена у червні 2019 року. Її власником є ТОВ «Рєнт-Сервіс», а керівником – Євгеній  Бінявський.

Власниками «Рєнт-Сервіс» є Світлана Поличева (89,6%), кіпрська компанія «Ніпосір Лімітед» (0,4%) та пайовий венчурний інвестиційний фонд «Інтергалбудінвест» недиверсифікованого виду закритого типу товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія з управління активами «Крістал Ессет Менеджмент» (10%). КУА «Крістал Ессет Менеджмент» пов’язане із екс-нардепом Володимиром Зубиком, який є президентом Асоціації «Підприємств будівельників «Інтергал-Буд».

Євгеній  Бінявський є також керівником ТОВ «Інтербуд Компані», що зареєстроване у Львові на площі Старий Ринок, будинок 8, кімната 308. У цьому ж будинку раніше був зареєстрований благодійний фонд і ТОВ «Компанія-Інтергал», засновниками яких був Андрій Бобко – родич Катерини Бобко, колишньої бізнес-партнерки рідної сестри дружини Володимира Зубика.

Керівником Громадської організації «Товариство сприяння обороні України» є Сергій Кошин. Це колишній народний депутат від «Батьківщини» (2007-2012), двічі депутат Рівненської облради (1990-1998) і двічі депутат Дубровицької районної ради (1998-2002, 2006-2007). Він є батьком працівника СБУ Олексія Кошина, який брав участь в обшуках агентів НАБУ по справі очільниці ДМС Діни Пімахової.

Ірина Шарпінська, «Наші гроші»