«Енергоатом» дав «Укрзалізниці» третину мільярда на колії до сховища ядерних відходів
02.06.2021   //   2 Переглядів

ДП «НАЕК «Енергоатом» 31 травня уклало угоду з філією «Центр з будівництва та ремонту колії» АТ «Українська залізниця» про реконструкцію залізничної гілки в Чорнобильській зоні за 336,70 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До кінця року реконструюють існуючу залізничну дільницю від станції Вільча до станції Янів у зоні відчуження. Реконструкція передбачає перевлаштування земляного полотна і повну заміну верхньої будови. Це потрібно для безпечного перевезення відпрацьованого ядерного палива з Хмельницької, Рівненської та Южно-Української АЕС на спеціальних залізничних транспортерах в транспортно-пакувальному комплекті до Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП), коли його введуть в експлуатацію.

Проект включає укладання безстикової колії і вварювання ізостиків підвищеної міцності зі зварюванням довгомірних плітей. Тому найбільша сума в підсумковій відомості ресурсів без ПДВ іде на транспортування залізничним транспортом 42 км колії по 387 тис грн./км.

Природний рядовий пісок на 1,30 млн грн. коштує 708 грн./куб. м. У квітні на тендері ДП «Льодовий стадіон» він коштував майже вдвічі дешевшим380 грн./куб. м, а в березні на тендері Державної кримінально-виконавчої служби втричі дешевше 225 грн./куб. м.

Суміш Мастер Емако 900 (Emaco 90) коштує 34 грн./кг. В Україні вона є у продажу дещо дорожче – по 46 грн./кг, а в Росії дещо дешевше – по 7281 руб./кг, тобто 27-30 грн./кг.

Ціни бетону, асфальтобетону, гарячекатаної арматурної сталі відповідають ринку.

Договір передбачає аванс у розмірі 50% та виплату решти 50% після виконання робіт.

Гарантійний строк експлуатації складає півроку. Рівень рентабельності вказано 40%.

Закупівлю провели за переговорною процедурою, пославшись на відсутність конкуренції з технічних причин. В обґрунтуванні сказано, що «Енергоатом» запитав у Державного агентства України з управління зоною відчуження (ДАЗВ), які підприємства за останній період реконструювали залізничні колії у зоні відчуження. Агентство відповіло йому, що реконструкцію гілки Вільча-Янів у зоні відчуження може робити лише «Укрзалізниця».

Ще «Енергоатом», враховуючи особливості діяльності в зоні відчуження та особливості проекту, звернувся до «Укрзалізниці» з питанням, які роботи вона вже виконала на цій дільниці. Вона відповіла, що в 2019 році уклала 4 км рейкошпальної решітки з боку станції Вільча та розчистила фронт робіт із виконанням середнього ремонту колії з боку станції Янів протяжністю 9 км, забезпечивши заїзд до відгалуження на під’їзну колію до майданчика будівництва ЦСВЯП. Ці роботи виконала філія «Центр з будівництва та ремонту колії». Нагадаємо, саму під’їзну колію будувало ПрАТ «Укренергомонтаж».