Міський суд залишив без кари кожного третього «нетверезого» водія, а районний суд – кожного другого
01.06.2021   //   195 Переглядів

У Вінниці за 2020 рік кожна третя справа, розглянута судами щодо водіїв, підозрюваних у керуванні транспортом напідпитку, закінчилась для них безкарно.

Про це йдеться в матеріалі Олексія Яська для deputaty.in.ua.

Загалом за 2020 рік Вінницький міський суд та Вінницький районний суд розглянули понад три тисячі справ за підозрою у керуванні транспортними засобами напідпитку (ст. 130 КпАП).

Аналіз показав, що кожна третя справа, розглянута Вінницьким міським судом закінчилась безкарно для водіїв: справи закривали через відсутність порушення (17%) або ж у зв`язку з закінченням строку накладення адміністративного стягнення (7,5%). До того ж 3,5% справ повернули правоохоронним органам на доопрацювання, 3% передали на розгляд іншим судам. Меншість справ закінчилася передачею затриманих на поруки трудовим колективам та звичайним попередженням (по 0,25%).

Водночас дві третини справ (68,7%) завершились реальними покараннями у виді штрафів та позбавленням водійських прав від року до десяти. Цікаво, що водіїв, яких суд карав утретє, майже на третину більше, ніж тих, хто попадався вдруге.

Найгуманнішим суддею цього суду став Євген Бернада, який з 44 підзвітних йому справ закрив 36 – «через відсутність адміністративного провадження».

Після місцевих виборів восени 2020 року до Вінниці приєдналося декілька навколишніх населених пунктів пункти, утворивши об’єднану Вінницьку територіальну громаду. Саме тому автори дослідження видання проаналізувало  і Вінницький районний суд.

Районний суд виявився «гуманнішим» за міський: тільки по 50% адміністративним провадженням водії отримали реальні покарання.  Решта справ «розсипалася» через строки, неналежне опрацювання поліцією, відсутність порушення та передачу на розгляд іншому суду.

Судді Вінницького районного суду в 2020 році частіше ставали на сторону водіїв від їх колег з міського суду.  Для прикладу, суддя Тетяна Васильєва покарала тільки кожного третього водія, підозрюваного за водіння транспортом напідпитку. А найсуворіший суддя Любава покарала 62% підозрюваних.

До речі, обидва вінницькі суди за минулий рік не винесли жодної постанови, що стосувалася неналежної роботи окремих поліцейських.

Як повідомляли «Наші гроші», минулого року У 2020 році два суди Житомира – Богунський та Корольовський районні суди, винесли  1500 постанов за ст. 130 КпАП України – водіння в стані сп’яніння. Аналіз судових рішень показав, що  700 осіб уникли покарання через різні причини.

За даними Фундації Dejure, в 2019 році по Україні 42% водіїв, щодо яких були складені протоколи, уникли покарання. Навряд чи ця статистика кардинально змінилася через рік. За даними видання «Сила правди», в Волинській області у 2020 році кожен третій водій, зупинений за підозрою в нетверезому водінні, уникнув покарання.