Коментар «Інвестохіллс Веста»
01.06.2021   //   3 Переглядів

Шановна Аліно!

Насамперед хочемо подякувати за ваш запит і можливість висловити нашу позицію!

Надісланий вами матеріал стосується як аспектів, пов’язаних з ТОВ «ФК «Інвестохіллс Веста», так і імен та прецедентів, які не мають жодного відношення до нашої компанії.

Цією відповіддю «Інвестохіллс Веста» має на меті аргументувати свою позицію і навести факти, які спростовують намагання боржників спровокувати скандал навколо цілком правомірних дій нашої компанії щодо стягнення заборгованості.

Слід зазначити, що компанія «Інвестохіллс Веста» у своїй діяльності завжди діє відповідно до приписів чинного законодавства та виключно у правовому полі.

Наводимо передісторію подій, які згадуються у вашому матеріалі

Будівля, що знаходиться за адресою м. Київ, вул. Фрунзе (Кирилівська), 69 (далі за текстом – Будівля) перебувала в заставі ВАТ «Український професійний банк» (далі – УПБ) на підставі договору, укладеного між ПрАТ «Банкомзв’язок» та УПБ – обидві юрособи були підконтрольні Анатолію Юркевичу.

У 2015 році, незважаючи на діючий іпотечний договір і не погашені зобов’язання (встановлено на підставі аудиторського висновку, проведеного в межах кримінальної справи) за двома кредитними договорами, в реєстрі прав на нерухоме майно стосовно Будівлі було протиправно припинено запис про іпотеку.

Тут слід зазначити, що на рахунках банку не було реальних коштів. Це засвідчує згаданий аудиторський висновок та невиконання зобов’язань УПБ перед вкладниками, про що йдеться у відповідних рішеннях судів:

Надання переваг Юркевичу А. І. порівняно з іншими фізичними особами-вкладниками, яким в травні 2015 року Банк відмовляв у поверненні депозитів, підтверджується в тому числі рішенням Хортицького районного суду м. Запоріжжя від 29.07.2015 у справі №337/3111/15-ц, Конотопського міськрайонного суду Сумської області від 07.07.2015 у справі №577/2737/15-ц, Деснянського районного суду м. Києва від 07.05.2015 у справі №754/5018/15-ц, Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 02.03.2016 у справі №804/16512/15.

Продовжуючи реалізовувати злочинну схему з метою недопущення стягнення боргу за рахунок Будівлі (як заставного майна), «Банкомзв’язок» створює ТОВ «Фрунзе 69» і передає в статутний капітал цієї компанії Будівлю. В подальшому корпоративні права ТОВ «Фрунзе 69» були придбані ТОВ «ВІ ГРУП ЮА».

Махінації керівництва УПБ не могли залишитись непоміченими ФГВФО. Відповідно, Фонд визнав ці правочини нікчемними, а права вимоги за кредитами було продано на торгах, переможцем яких стало ТОВ «ФК «Інвестохіллс Веста».

Після придбання прав вимоги до «Банкомзв’язку» за кредитами та іпотечним договором було розпочато процедуру досудового врегулювання – надіслані повідомлення. Але у зв’язку з неотриманням жодної відповіді «Інвестохіллс Веста», користуючись правом, передбаченим ст. 37 ЗУ «Про іпотеку», звернула стягнення на предмет іпотеки шляхом визнання права власності на Будівлю.

У цей момент відбувається включення адміністративного ресурсу в особі адвоката Масі Найєма та колишнього люстратора і юриста «Банкомзв’язку» Тетяни Козаченко.

Використовуючи свої зв’язки для прийняття необхідного замовникам рішення, вони домагаються того, що саме Мін’юст неправомірно скасовує рішення реєстратора.

Такий наказ Мін’юсту наразі оскаржується в суді.

До прийняття рішення за оспорюваним наказом Мін’юсту та в період, коли суд зупинив його дію, але всупереч двом судовим рішенням, було протиправно закріплено право власності на Будівлю за ТОВ «Фрунзе 69». Юридична компанія «Міллери» безпосередньо та через засоби масової інформації говорить про утиск прав інвесторів – громадян Словацької Республіки Річарда та Юрая Душка – через начебто безпідставне набуття права власності «Інвестохіллс Веста» на Будівлю.

Самі інвестори наголошують, що перед придбанням корпоративних прав юридичної особи, яка володіє Будівлею, наймали аудиторів і на підставі аудиту дійшли висновку про можливість інвестування.

При цьому ані інвестори, ані їхні юристи не надають висновку аудиту та, імовірніше за все, і не можуть його надати, адже на момент проведення аудиту неможливо було не побачити в історичній довідці з ЄДРРПНМ такі факти:

1) наявність записів про іпотеку, які були незаконно скасовані;

2) наявність записів про арешти в межах кримінального провадження. Виходячи з останнього запису, слід перевірити реєстр судових рішень, з якого можливо отримати інформацію про кримінальне провадження 42015100000000795 за фактом протиправного виведення майна з УПБ, що розслідується Службою Безпеки України з 2015 року. Всі ці факти повинні були поставити під сумнів «чистоту» об’єкта.

Відносно справи, предметом якої є спір між ТОВ «ФК «Інвестохіллс Веста» та ТОВ «Фрунзе 69», повідомляємо:

  • ФК «Інвестохіллс Веста» тривалий час перебувала в переговорному процесі зі словацькими бізнесменами (Річардом і Юраєм Душка), але сторони зайшли у глухий кут, оскільки іноземні громадяни категорично відмовилися підтвердити свій статус інвесторів первинними платіжними документами та надати докази інвестування коштів в економіку України.
  • Станом на сьогодні словацькі бізнесмени (Річард і Юрай Душка) фактично володіють і користуються будівлею, що знаходиться в м. Києві по вул. Фрунзе (Кирилівська), 69. Представники ФК «Інвестохіллс Веста» навіть не були допущені для огляду Будівлі.
  • Ми розуміємо позицію вищезгаданих бізнесменів, але Будівля – це застава за кредитом, майнові права на який ТОВ «ФК «Інвестохіллс Веста» придбало на публічних торгах, і тому за іпотечним договором та з урахуванням приписів ст. 23 ЗУ «Про іпотеку» (У разі переходу права власності (права господарського відання) на предмет іпотеки від іпотекодавця до іншої особи, у тому числі в порядку спадкування чи правонаступництва, іпотека є дійсною для набувача відповідного нерухомого майна, навіть у тому випадку, якщо до його відома не доведена інформація про обтяження майна іпотекою), незважаючи на намагання зробити неможливим стягнення Будівлі шляхом «перекидок», цей об’єкт зберіг статус іпотечного майна.
  • Слід зауважити, що юридична компанія «Міллери», яка ймовірно супроводжувала угоду і виводила цей актив зі збанкрутілого банку, повинна була повідомити потенційного покупця про всі можливі ризики, але або не зробила цього, або повідомила про такі ризики покупцям, які визнали їх прийнятними, а тому й посилання на утискання прав інвесторів в цій ситуації є недоречними.
  • Ви завжди можете більш детально ознайомитись з повною позицією ФК «Інвестохіллс Веста» стосовно спору на її офіційному сайті за посиланнями – тут і тут. Слід зауважити, що компанія направляла звернення та свою офіційну позицію до парламентських комітетів, зокрема в один з підкомітетів Комітету ВРУ з питань антикорупційної політики, і в Міністерство закордонних справ. Проте на жодне зі звернень ми не отримали належної відповіді та будь-якої реакції взагалі.
  • Відносно нашої співпраці з нотаріусом Юдіним М. А. хочемо повідомити, що наша компанія дійсно провела кілька угод через нього – все згідно з правилами нотаріату і виключно в межах законодавства. До того ж, Юдін М. А. не просто змінив власника в реєстрі, а звернув стягнення на предмет іпотеки, що є абсолютно законним правочином згідно зі ст. 37 ЗУ «Про іпотеку». Окремо слід зазначити, що ТОВ «ФК «Інвестохіллс Веста» співпрацює не тільки з нотаріусом Юдіним М. А., а й з багатьма іншими нотаріусами, котрі є кваліфікованими спеціалістами своєї справи.
  • З 2019 року ФК «Інвестохіллс Веста» не співпрацює з юридичною компанією «Ел Сі Еф», а на поточному етапі нашу компанію супроводжує понад 100 адвокатів, більшість з яких мають величезний досвід роботи не тільки в банківському секторі, а й в інших галузях права. Крім того, «Інвестохіллс Веста» за потреби залучає провідні юридичні компанії України.

ТОВ «Інвестохіллс Веста» впевнене, що в судах ми зможемо встановити істину та підтвердити наведену правову позицію. До того, як суд прийме остаточне рішення, просимо всі зацікавлені сторони утримуватись від оціночних суджень та негативних характеристик відносно діяльності нашої компанії.

Сподіваємось на неупереджене та достовірне висвітлення фактів про діяльність нашої компанії.

ФК «Інвестохіллс Веста», як і раніше, відкрита до конструктивного діалогу і сподівається, що всі учасники цього спору вдадуться до істинних юридичних доказів і звернуть увагу тільки на факти і реальну передісторію.

Зі свого боку ми завжди готові надати вашому виданню об’єктивну та оперативну інформацію, що стосується діяльності компанії, і відповісти на всі запитання редакції.

 

З повагою,

Пресс-служба «Інвестохіллс Партнерс».