Тролейбусники Терехова купили у екс-поліцейського електрики на чверть дорожче від обленерго
31.05.2021   //   221 Переглядів

24 травня КП «Міськелектротранссервіс» (Харків) підписало договір з ТОВ «Трейденерджи» на постачання електричної енергії на 49,80 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Замовник провів закупівлю за переговорною процедурою. В обгрунтуванні він зазначив, що умови попередньої закупівлі оскаржувалися учасниками з лютого 2021 року, в результаті чого «Міськелектротранссервіс» був змушений заключити договір з постачальником «останньої надії». Проте строк дії договору із ним вже також сплив. Аби не зривати роботу електротранспорту в Харкові, Замовник й уклав угоду без торгів.

За договором, «Міськелектротранссервіс» замовив 17,41 млн кВт/год електроенергії за ціною 2,86 грн за кВт/год з ПДВ. У договорі вказано, що послугу з розподілу Замовник сплачує напряму оператору системи, тому тариф на розподіл не включений до тендерної ціни.

Це висока ціна. Наприклад, тариф ПрАТ «Харківенергозбут» на червень 2021 року для малих непобутових споживачів без врахування розподілу є на 27% нижчим – 2,08 грн за кВт/год.

В минулих договорах за 2020 рік ціна на електроенергію в договорах Замовника була на рівні 2,24 -2,29 грн за кВт/год, тобто на 20% дешевше. До другого договору Замовник у квітні цього року вніс зміни, в результаті чого середня ціна на електроенергію в договорі стала 2,62 грн за кВт/год, тобто все одно нижче за травневу пропозицію. Тоді постачальником було ТОВ «Газенерджитрейд».

Кінцевим бенефіціарним власником ТОВ «Трейденерджи» є колишній начальник служби безпеки у супермаркеті Анатолій Дарій, директором – Вадим Манжос. Це колишній співробітник Департаменту кіберполіції Нацполу у Полтавській області, який після звільнення подавався на посади у Держбюро розслідувань, Національне антикорупційне бюро та  зрештою став бізнесменом.

Раніше власником компанії був Артем Василенко – відомий харківський дзюдоїст, який балотувався у Харківську міськраду 8 скликання від блоку колишньої голови Харківської облдержадміністрації Юлії Світличної. Світличну пов’язують із колишнім головою Адміністрації президента Ігорем Райніним – до її призначення очільницею ХОДА керівником облдержадміністрації був Райнін, а вона – його заступницею.

Марина Ансіфорова, «Наші гроші»