Київрада відмовилася викуповувати частину скверу на «Шулявці», де зводять багатоповерхівку (фото)
31.05.2021   //   330 Переглядів

Проект рішення Київради про викуп у ТОВ «Шулявка» для суспільних потреб земельної ділянки площею 0,31 га на просп. Перемоги, 50-А у Шевченківському районі Києва не набрав необхідної кількості голосів. На засіданні 27 травня за нього проголосувало 46 депутатів.

Голоси «За» дали фракції «УДАР Віталія Кличка» – 22, «Слуга народу» – 9, «Голос» – 7, ОПЗЖ – 3, «Батьківщина» – 2, «Європейська солідарність» – 1 і позафракційні – 2.

Під час обговорення депутати від «ЄС» Андрій Порайко і Леонід Ємець голосування за це рішення назвали передчасним. Вони зазначили, що потрібно утриматися від одиничних викупів, а натомість створити реєстр ділянок, які Київрада може реально викупити протягом 1-3 років.

Також вони нагадали про існуюче кримінальне розслідування протиправної забудови на просп. Перемоги, 50-А, і підняли питання про знесення того, що вже незаконно збудовано.

У свою чергу депутат від «Слуги народу» Юрій Федоренко уточнив у розробника проекту рішення – спікера Володимира Бондаренка, чи вже велися попередні переговори із власником ділянки на просп. Перемоги, 50-А. У відповідь на це Бондаренко зазначив, що таких розмов він не проводив. Але відзначив, що у разі ухвалення рішення перемовини почне Департамент земельних ресурсів.

Депутат від ОПЗЖ Ігор Кириленко зазначив, що, на його думку, в проект рішення потрібно внести зміни, а саме: замінити мету викупу ділянки – зі створення парку на створення скверу, а також замість Департаменту земельних ресурсів відповідальним органом вказати Київраду.

Нагадаємо, ділянка площею 0,31 га на просп. Перемоги, 50-А, де розпочате будівництво житлового будинку, фактично розташовується на території скверу «Слава танкістам» поблизу ст. м. «Шулявська».

На сьогодні у забудовника відсутні будь-які вихідні дані і дозвільні документи на роботи. Щодо вихідних даних фірма судиться з КМДА.

Цю ділянку Київрада спочатку передала в оренду, а потім продала ТОВ «Рінко» у 2004 році за 2,5 млн грн. Згодом у 2007 році Київрада скасувала ці рішення. Але фірма повертати ділянку не збиралася – у тому ж 2007 році «Рінко» внесло 0,31 га у статутний фонд ТОВ «Шулявка», яке потім через суд добилося визнання за ним права власності на ділянку. У червні 2018 року ТОВ «Шулявка» за договором суперфіцію передала право забудови цієї ділянки Обслуговуючому кооперативу «Ексон Прем’єр Шулявська».

Національна поліція розслідує кримінальне провадження № 12020100100001357 за фактами самовільного зайняття земельної ділянки та самоправства на ділянці 0,31 га на просп. Перемоги, 50-А. В лютому цього року у справі призначили комплексну експертизу з питань землеустрою та будівельно-технічну експертизу.

Власником ТОВ «Шулявка» є Віктор Слюсар з Литви, а керівником – Ніна Йанкаускас.

Власниками ОК «Ексон Прем’єр Шулявська» є Йозеф Москович з Ізраїлю, Іван Влад із Закарпаття і компанія «Ексон Груп» (Exon Group LLC), США. В групі забудову на проспекті Перемоги, 50-А називають своїм найбільшим проектом.

«Ексон Груп» включає в себе, зокрема, ряд інших кооперативів, які здійснюють скандально відомі забудови у Києві. Наприклад, 11-поверхівка на Подолі на садибній ділянці екс-нардепа Оксани Білозір, 11-поверхівка на Батиєвій горі на садибній ділянці екс-нардепа від БПП Віктора Короля, 24-поверхівка над входом ст. м. «Виставковий центр».

Ірина Шарпінська, «Наші гроші»