ДАСУ недорахувалася 4 см товщини на одній ділянці дороги, відремонтованої «Онуром»
28.05.2021   //   453 Переглядів

Турецька компанія «Onur Taahhut Tasimacilik Insaat Ticaret Ve Sanayi A.S.» завищила вартість виконаних робіт на тендері з реконструкції дороги Н-31 Дніпро- Царичанка- Кобеляки- Решетилівка на 983 тис грн. Про це стало відомо з акту перевірки Управління Північно- Східного офісу Держаудитслужби в Полтавській області від 15 квітня, які отримав «Центр протидії корупції» у відповідь на свій запит.

Мова йде про ділянку дороги км 100+300 – км 103+500, договір на реконструкцію якої Полтавська САД підписала з компанією у 2018 році. Із 272 млн гривень вартості договору 200 мільйонів держава профінансувала з Фонду з протидії COVID-19.

Під час перевірки якості покладеної дороги залучені аудитслужбою фахівці ТОВ «НТЦ «Укрдор’якість» виявили, що на одній з ділянок дороги її товщина складає не 26 см, як передбачено проектом, а 22 см. Площа плит цементобетонного покриття, які треба замінити, складає 1 350 м2. За підрахунками Держаудитслужби, внаслідок цього компанія  завищила вартість будівельних робіт на 983 тис грн. При цьому у відповіді на запит служба не надала калькуляцію завищення.

Після цього ДАСУ провела додаткове кернування (відбір зразків дороги у вигляді циліндричної форми, що дозволяє відслідкувати її товщину та якість – Ред.) на різних ділянках реконструйованої дороги. В результаті перевірки додаткових порушень не виявили.

Цю суму Полтавська САД вирахувала в компанії  із розрахунків за виконані роботи за квітень 2021 року.

Окрім цього, за протоколом випробувань, «Укрдор’якість» встановила, що під час реконструкції компанія використала бетон класу В27,5 марки М350 замість вказаного у ДСТУ В35 марки 450. Однак Держаудитслужба вказала, що фахівці неправильно розрахували міцність зразків, а пізніше сама «Укрдор’якість» вказала, що допустила технічну помилку під час аналізу будівельного матеріалу і насправді бетон відповідає марці 450.

Турецька фірма «Onur Taahhut Tasimacilik Insaat Tic. ve San. A.S» і українське ТОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл» є спорідненими фірмами. Засновниками «Онур Конструкціон Інтернешнл» є громадяни Туреччини Онур та Іхсан Четінджевіз, а також львів’янин Олег Фаріон. Український «Онур» закуповує асфальт для виконання ремонтів у українського представництва «Onur».