COVID-19. Рівненські лікарі вперше придбали індійський фавіпіравір на 1,2 мільйона
28.05.2021   //   4159 Переглядів

КНП «Центральна міська лікарня» Рівненської міської ради 24 травня уклало угоду з ТОВ «ТЛП Україна» про купівлю ліків на 1,20 млн грн. Процедура COVID-19 свідчить, що ними лікуватимуть коронавірусну хворобу. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч поставлять 1 тис упаковок препарату Ковіфлу (міжнародна непатентована назва: фавіпіравір) по 1 200 грн. за упаковку. Кожна упаковка містить 34 вкриті плівковою оболонкою таблетки дозуванням 200 мг. Ціна за одну таблетку становить 35 грн.

Йдеться про дженерик японського противірусного препарату Авіган (МНН: favipiravir), який виготовляє індійська фармкомпанія «Glenmark Pharmaceuticals Ltd.». МОЗ України зареєстрував Ковіфлу в квітня 2021 року. Фактично це перша угода у «Прозорро», адже раніше його замовляло лише КНП «Березнівський центр первинної медичної допомоги» Березнівської міськради Рівненської області, однак не оприлюднило ні ціну, ні договір.

У київських аптеках Ковіфлу можна знайти по 1 170-1 337 грн. за упаковку, тобто 34-39 грн. за таблетку. Таким чином, договірна ціна відповідає нижньому рівню аптечних цін.

Нещодавно дніпровська лікарня замовила більшу партію українського дженерика тих самих ліків під назвою Фавіпіравір-Мікрохім трохи дешевше – по 34 грн. за таблетку.

Також у жовтні 2020 року Федеральна антимонопольна служба Росії узгодила граничну відпускну ціну фавіпіравіру на рівні 100 рублів за таблетку. Зараз це дорівнює 37 грн.

Як повідомляє «Ліга», у вересні 2020 року японська компанія «Fujifilm Toyama Chemical» провела клінічні дослідження і отримала докази ефективності використання оригінального препарату Авіган для лікування COVID-19. Час до негативного ПЛР-тесту у тих хворих із некритичною пневмонією, які приймали цей препарат, складав 12 діб (проти приблизно 14,7 діб у групи, яка приймала плацебо). Всього у випробуваннях взяло участь 156 осіб.

Засновниками дніпровської «ТЛП Україна» є Палівал Прасун із Києва та Оджха Бінай Шанкер із Дніпра, керує нею Ілля Туляков. Фірма подавала заявку на реєстрацію Ковіфлу.

Оджха Бінай Шанкер також володіє такерує дніпровським ТОВ «БІ-Фармасьютікалс».