Рішення для «Євротерминалу» прийняла суддя Невінгловська, чоловік якої має бізнес з оточенням Труханова. Досьє
27.05.2021   //   185 Переглядів

У квітні Господарський суд Одеської області відмовив у задоволенні позовів трьом компаніямекспедиторам, що просили відшкодування за спричинені збитки у ТОВ «Євротерминал» – власника «монопольного шлагбаума», близького до Геннадія Труханова. Рішення у цій справі прийняла суддя Юлія Невінгловська.

Юлія Невінгловська (Красильнюк) народилася в Одесі. До 2007 року працювала у ТОВ «Белл», кінцевими бенефіціарами якої є Ігор Анапольський та Віталій Вінницький. У 2015 році з цією компанією судилася районна прокуратура, аби фірма звільнила самовільно зайняту ділянку площею 9,35 га на березі Чорного моря (дачно-будівельний кооператив «Золоті ключі»). Проте суд відмовив у клопотанні прокуратури.

До господарського суду Одеської області Невінгловська працювала у Одеському апеляційному господарському суді. Її чоловік Сергій Подгурський працював там керівником апарату, а головував у суді вже покійний Валерій Балух.

Син Балуха Денис був депутатом Одеської міськради VII скликання від партії «Довіряй ділам» Геннадія Труханова. У міськраді Балух був головою постійної комісії з питань законності, правопорядку, регламенту та депутатської етики. Він проходив свідком в рамках «справи Краяну» проти Труханова, проте в останній момент не з’явився на допит. Також депутатська комісія під головуванням Балуха не ініціювала повернення  одеського аеропорту міста, у справі про позаконкурсну приватизацію якого фігурував і Труханов.

Із сім’єю Балухів Подгурського поєднує і спільний бізнес: батько Подгурського Микола є співзасновником ТОВ «Придністровське 777» разом із братом Валерія Балуха Ігорем. Основний вид діяльності компанії – прісноводне рибальство. У 2017 році на орендованих цією компанією землях стався інцидент, в результаті якого Сергій Подгурський до сьогодні підозрюється у скоєнні умисного вбивства. На Миколаївщині, де компанія орендувала мисливські угіддя, Подгурський посварився із місцевим жителем, і, за інформацією ЗМІ, вистрілив йому у голову. До сьогодні у справі не відбулося засідання по суті – з 2017 року справу передавали до іншого суду, обвинувальний акт повертали прокурору, проте апеляція поновила справу.

У декларації за 2020 рік Невінгловська вказала дві квартири – площею 94 квадрати у селищі Хлібодарське, власником якої є її чоловік Сергій Подгурський, а також квартиру площею 71,4 квадрати, власником якої є матір судді Людмила Невінгловська. У 2020 році суддя стала власницею новенької Toyota CH-R, яка коштувала 928 тис грн. Подгурський у 2020 став власником Mitsubishi L200 2008 року випуску.

Нагадаємо, засновником ТОВ «Євротермінал» є кіпрська «Northington Holdings Ltd». Кінцевим бенефіціаром компанії вказаний Павло Лісіцин, пов’язаний з Олександром Жуковим та Олександром Ангертом.

Фірма встановила шлагбаум на в’їзді в Одеський морський торгівельний порт, що належить державі. За підняття шлагбауму з автомобілів почали брати $26, а потім оголосили знижку до $17. А щоб потік був більшим та постійним, Одеська мерія Геннадія Труханова прийняла рішення, якими змусила всі вантажівки їхати в порт саме через шлагбаум «Євротерминалу».

Компанія заплатила антимонопольний штраф у розмірі 5 млн грн, проте продовжила збирати гроші з вантажівок і далі. А тому три експедиторській фірми ТОВ «Інтер Транс Лоджістікс», ТОВ «С.М.Т.- ЛТД» і ТОВ «Юнімар Логістік» подали позови, аби компенсувати завдані їм збитки.