Фірма виграла тендери із заниженими цінами на яловичину та минтай, які насправді в дитсадки не постачалися
26.05.2021   //   125 Переглядів

ТОВ «Каштан-Плюс», яке останніми роками отримує більшість підрядів на постачання харчів у дитсадки Черкас, не постачає частину продуктів, які пропонувалися за значно заниженими цінами. Про це йдеться в матеріалі проєкту журналістських розслідувань «Лакмус», який виготовлений командою «18000» на замовлення UA: ЧЕРКАСИ.

Підприємство «Каштан-Плюс» за п’ять років отримало від Департаменту освіти Черкаської міської ради за харчі в дитячих садках 216 млн грн. Це 96% всіх сплачених департаментом коштів на ці потреби.

В оголошенні про закупівлю харчів мова, йшла, наприклад, про такі продукти як яловичина, риба минтай, сайда, ківі, телячий язик. Водночас, у відповіді мерії Черкас на інформаційний запит зазначається, що у минулому році діти не отримували ні минтая, ні язика, ні яловичини.

Як з’ясували журналісти, саме на ці продукти фірма-постачальник встановлює аномально низькі ціни. Наприклад, яловичину на кості постачальник обіцяв привозити по 21 грн. за кг., а рибу минтай – по 45 грн. за кг. Хоча ці товари за цим цінником купити неможливо.

Голова Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко стверджує, що місцева влада фактично на цьому заробляє, адже такі дії не можуть відбуватися без згоди замовника.

Журналісти відзначають, що був період, коли в дитсадки взагалі не постачали м’яса. Замість нього – сосиски. Сосиски постачали з цехів ТОВ «Хлібний дім – Україна» (виробник продукції), засновницею якого є черкащанка Алла Василівна Коломієць. Привозили транзитом через фірму «Каштан-Плюс» (постачальник продукції).

Алла Коломієць є сестрою секретаря Черкаської міськради Юрія Тренкіна. Тренкін свого часу був директором ТОВ «Хлібний дім – Україна»

За версією слідчих, Тренкін мав дружні стосунки із постачальником сосисок і мав вплив на тодішнього директора профільного департаменту. Правоохоронці називали його одним із лобістів «Каштану» у Черкаській міськраді.

У розмові з журналістами директорка та співзасновниця ТОВ «Каштан-Плюс» Ганна Олексенко підтвердила, що занижувала ціни на яловичину і субпродукти.