Стадіон для «Великого будівництва» Зеленського за 37 мільйонів побудує батько нардепа з «Слуги народу»
25.05.2021   //   199 Переглядів

Департамент регіонального розвитку Житомирської ОДА за результатами тендеру має намір укласти угоду з ТОВ «Юкун» на реконструкцію майнового комплексу стадіону «Колос» в Олевську за 36,6 млн грн.

Про це написала Наталія Іжицька  для «Житомир. Інфо».

Під час брифінгу 1 квітня 2021 року голова Житомирської ОДА Віталій Бунечка повідомив, що стадіон «Колос» в Олевську будуватиметься в рамках програми «Велике будівництво».

ТОВ «Юкун» зареєстроване в Запоріжжі в 2003 році. Спеціалізується фірма на оптовій торгівлі іншими машинами й устаткуванням, статутний капітал – 300 тис. грн. Власником фірми є Юрій Кунаєв – батько нардепа Артема Кунаєва від «Слуги народу». Раніше Юрій Кунаєв працював заступником керівника управління з маркетингу та продажів вертолітної техніки «Мотор Січ» Богуслаєва.

Раніше Кунаєв-молодший також працював на «Мотор Січі», а зараз входить до бюджетного комітету парламенту.

Довідково

У технічному завданні зазначено, що переможець торгів має до 20 грудня 2022 року провести будівельні роботи, електромонтажні роботи, побудувати каналізацію, внутрішній і зовнішній водопровід, систему пожежної сигналізації, провести опалення та вентиляцію, зробити технологічне обладнання, провести роботи з обладнання спортивних майданчиків та футбольного поля й інше.

Очікувана вартість закупівлі становить 36,8 млн грн., на аукціоні ціна знизилася всього на 6%.

Конкурентом на торгах  виступило житомирське ПРБФ «Комунальник» Андрія Корзуна з нижчою ціновою пропозицією – 33,7 млн грн. Однак його пропозицію замовник відхилив, зокрема, через невірно розраховані транспортні витрати на матеріали – вартість транспортування деяких матеріалів в рази перевищувала їх відпускну ціну. Це, на думку замовника, суперечило ДСТУ Б Д.1.1-1:2013. «Правила визначення вартості будівництва» та пункту 6 Розділу III тендерної документації.

У локальному кошторисі ТОВ «Юкун» ціна за бітумну мастику склала 37,4 тис грн./т., конкурент фірми пропонував бітумну мастику втричі дешевше, однак обидві фірми марку бітуму не зазначили. Бетонна суміш у кошторисі зазначена В10 по 1,5 тис. грн. та щебінь фракції 5(3)10 мм марки М200-200 по 642 грн./м3 – вартість цін є середньостатистичною по Україні, вартість природного рядового піску є завищеною – 544 грн грн./куб. м. У лютому на тендері Державної кримінально-виконавчої служби він коштував дешевше – 225 грн/куб. м.

Зазначимо, що брати участь у закупівлях ТОВ «Юкун» почало з лютого 2020 року, упродовж цього часу фірма уклала чотири угоди загальною вартістю 11,6 млн грн., одна з яких вартістю 11 млн грн. на капітальний ремонт дахів і опорядження фасадів житлового будинку.