COVID-19. Дніпровська лікарня вперше замовила український фавіпіравір на 1,7 мільйона
24.05.2021   //   187 Переглядів

КНП «Міська клінічна лікарня № 16» Дніпровської міської ради 19 травня уклало угоду з ТОВ «СТМ-Фарм» про купівлю ліків на 1,70 млн грн. Процедура COVID-19 свідчить, що ними лікуватимуть коронавірусну хворобу. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До 30 червня 2021 року мають поставити 1 236 упаковок препарату Фавіпіравір-Мікрохім (міжнародна непатентована назва: фавіпіравір) по 1 375 грн. Упаковка містить 40 вкритих плівковою оболонкою таблеток дозуванням 200 мг. Ціна за одну таблетку складає 34 грн.

Йдеться про дженерик японського противірусного препарату Авіган (МНН: favipiravir), який виготовляє українське ТОВ «Науково-виробнича фірма «Мікрохім». МОЗ України зареєстрував Фавіпіравір-Мікрохім у березні 2021 року. Це перша угода у «Прозорро».

В аптеках Фавіпіравір-Мікрохім не продається. Однак індійський дженерик тих самих ліків під назвою Ковіфлу в Києві можна знайти по 32-39 грн. за таблетку 200 мг. Крім того, у жовтні 2020 року Федеральна антимонопольна служба Росії узгодила граничну відпускну ціну фавіпіравіру на рівні 100 рублів за таблетку. Зараз це дорівнює 37 грн.

Як повідомляє «Ліга», у вересні 2020 року японська компанія «Fujifilm Toyama Chemical» провела клінічні дослідження і отримала докази ефективності використання оригінального препарату Авіган для лікування COVID-19. Час до негативного ПЛР-тесту у тих хворих із некритичною пневмонією, які приймали цей препарат, складав 12 діб (проти приблизно 14,7 діб у групи, яка приймала плацебо). Всього у випробуваннях взяло участь 156 осіб.

Дніпровська «СТМ-Фарм» створена у вересні 2020 року. Директоркою фірми є Наталія Сухобрус, а засновниками – Олександр Дитятковський і дніпровське фармацевтичне ТОВ «БаДМ», яке через компанію «Ліорко Інвестментс Лімітид» («Liorco Investments Limited», Кіпр) належить Олександру Суходольському та Олександру Дитятковському. Дружина останнього Євгенія Дитятковська завідує алергологічним відділенням КЗ «Дніпровське клінічне об’єднання швидкої медичної допомоги» Дніпровської міськради. У 2015-2019 роках вона була депутаткою Дніпровської міськради від партії «УКРОП», а в 2020 році обралась туди від партії «Пропозиція», чий список очолював мер Дніпра Борис Філатов.

«Мікрохім» із Рубіжного Луганської області належить Іллі Адамчуку з Сєвєродонецька, а також місцевим жителям Володимиру Тимку, Юрію Каршину та Ігорю Погромському.