Суд оштрафував на 850 гривень підприємця, який привласнив 77 тисяч на ремонті психлікарні
21.05.2021   //   154 Переглядів

Ківерцівський райсуд Волинської області призначив підприємцю Олександру Скирському 850 грн. штрафу за те, що той привласнив 77,5 тис грн. на ремонті у Волинській обласній психіатричній лікарні №2 смт. Олика. Про це пише Марія Смик у «Силі правди» з посиланням на вирок суду від 25 березня.

У 2017 р. психлікарня уклала угоду з підприємцем Скирським Олександром Валентиновичем про проведення поточного ремонту одного з приміщень будівлі установи на вул. Замковій, 28 в Олиці на 180 тис грн. Та, як виявилося згодом, заплатити лікарня мала б на 77,5 тис грн. менше.

Як йдеться у матеріалах справи, Скирський вніс до акту виконаних робіт неправдиві відомості про кошти, витрачені на перевезення працівників та їхні відрядження.

Зокрема, підприємець збрехав, що 26 тис грн. пішло на «перевезення працівників будівельних організацій будівельним транспортом», а ще 52 тис грн. буцімто витратили на відрядження цих же працівників на об’єкт будівництва.

«ФОП Олександр Скирський умисно включив витрати, які не були ним понесені та які не підтверджено будь-якими документами, а саме авансовими звітами, рахунками-фактури щодо оплати на проживання працівників, квитанціями та фіскальними чеками про здійснену оплату, подорожніми листами на перевезення працівників», — йдеться у тексті вироку.

Свою провину Скирський визнав і відшкодував лікарні ще до судового розгляду 77,5 тис грн., які незаконно привласнив. Зрештою суд призначив йому 850 грн. штрафу з позбавленням права займатися діяльністю, пов’язаною з виконанням державних замовлень та використанням бюджетних коштів на рік. Ще 3 тис грн. підприємець заплатить за проведення судово-економічної експертизи.

Попри обман психіатрична лікарня продовжила співпрацю з Олександром Скирським і у 2019 р. знову уклала з ним угоду. Цього разу медики замовили встановлення котлів на 50 тис грн.

Загалом Скирський нерідко надає послуги медичним установам. За даними «Clarity Project», саме два лікувальні заклади є найбільшими замовниками ремонтника. Зокрема, він уклав 10 угод з КП «Луцька міська дитяча поліклініка» на 1, 12 млн грн. та 8 угод з КП «Волинська обласна психіатрична лікарня міста Луцька» на 981 тис грн.