Стало відомо, кого вважають олігархами та хто з них шкідливіший для України
20.05.2021   //   1 Переглядів

До шістьох загальновизнаних претендентів на звання олігарха Ахметова, Коломойського, Пінчука, Фірташа, Порошенка та Жеваго найбільша кількість опитаних відносить Сергія Льовочкіна, Віктора Медведчука, Вадима Новинського та братів Суркісів. Про це свідчить опитування телеграм-каналу «Український антитраст», присвяченого діяльності монополістів та АМКУ.

Львочкін (партнер Фірташа по «Інтеру»), Медведчук (партнер Коломойського по «1+1»), Новинський (партнер Ахметова в металургії) та Суркіси (партнери Коломойського по обленрего) набрали більше 60% голосів.

Подружжя Герег (мережа «Епіцентр») отримало 56% голосів за включення до списку олігархів.

Менше половини голосів отримали Юрій Косюк, Генадій Боголюбов, Олександр Ярославський, Олег Бахматюк та Андрій Веревський.

Підкреслюємо, опитування «Українського антитрасту» не має жодного стосунку до соціології. У ньому взяли учать майже триста підписників профільного телеграм-каналу, яким пропонувалось просто визначити чиї прізвища варто включити до списку 13 олігархів, анонсованих представниками Зеленського. Пропонувалось обирати з десяти прізвищ, при цьому в опитування не включалишістьох найяскравіших претендентів на звання олігарха – Ахметова, Коломойського, Пінчука, Фірташа, Порошенко і Жеваго (кожен з них має бізнеси та телеканали різного розміру).

У свою чергу «Український інститут майбутнього» провів експрес-опитування щодо олігархів, які найбільше завдають шкоди Україні. У цьому опитуванні зі значним відривом лідирує Медведчук (31%). Потім йдуть Порошенко (26%), Коломойський (19%), Ахметов (13%), Фірташ (5%), Льовочкін (2%). Менше двох відсотків набрали Суркіси, Новинський, Пінчук, Гереги, Косюк, Жеваго, Бахматюк.

Опитування «Українського інституту майбутнього» спирається на соціологічні дані.