Обленерго Суркісів за 418 мільйонів замовило електроенергію по ціні РДН (виправлено)
20.05.2021   //   320 Переглядів

АТ «Прикарпаттяобленерго» (м. Івано-Франківськ) 17 травня за результатами тендеру уклало угоду із ТОВ «Смарт Трейд Енерджі» про постачання електричної енергії на 418,10 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

На поточний рік з метою компенсації технологічних втрат на розподіл електромережами замовили 116,42 гігават-годин електроенергії. Ціна складає 3 591,41 грн./МВт*год., але якщо вона буде вищою за середньодобову ціну на відповідну добу на ринку «на добу наперед» (РДН) в ОЕС України, то електроенергію оплачуватимуть за ціною РДН.

Від «Наших грошей»: Спершу в новині було помилково сказано, що електроенергію поставлятимуть по 3 591 грн./МВт*год. і що це в 2,5 раза дорожче від ціни РДН на той момент. Насправді ціна у 3 591 грн./МВт*год. є граничною, і якщо вона перевищуватиме ціну РДН, то електроенергію поставлятимуть по ціні РДН. Тому ми виправляємо новину і заголовок, який спочатку звучав так: «Обленерго Суркісів виводить сотні мільйонів через «втрати» електроенергії». Приносимо вибачення всім зацікавленим сторонам.

Станом на 18 травня середньозважена ціна РДН в ОЕС України за поточний місяць складала 1 075 грн./МВт*год. без ПДВ. З урахуванням податку вона склала би 1 291 грн./МВт*год.

Крім того, нині ТОВ «Прикарпатенерготрейд» з орбіти «Прикарпаттяобленерго» пропонує на своєму сайті електроенергію для дому за ціною 1,68 грн./кВт*год.

Ціни для компаній при операторі системи розподілу «Прикарпаттяобленерго» там вказані наступні: 2,50 грн. /кВт*год. для 1 класу напруги і 3,61 грн./кВт*год. для 2 класу напруги.

Ціна угоди всього на 0,2% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 419,10 млн грн.

Єдиним конкурентом було столичне ТОВ «Універсальна енергетична компанія» Ігоря Андрухіва з Франківщини, причому ніхто не знижував ціну на аукціоні. Андрухів також керував ТОВ «Універсальний транзит», яке через ТОВ «Компанія з управління активами «Західна інвестиційна група» належить Зоряну Михайляку. А вже «Західна інвестиційна група» у свою чергу пов’язана з менеджментом «Прикарпаттяобленерго» братів Суркісів.

Зареєстрована в квітні 2019 року франківська фірма «Смарт Трейд Енерджі» належить місцевій жительці Марії Романюк, яка, за даними «Наших грошей», у кінці 2000-их років працювала в «Прикарпаттяобленерго» та у ВП «Держенергонагляд у Західному регіоні» ДП «НЕК «Укренерго». Директором фірми є Олег Беззубов із Франківщини, який вказав на сторінці в «LinkedIn», що з 2000 року є начальником відділу «Прикарпаттяобленерго».

Переможець уперше отримав підряд. Нещодавно він приходив на попередній тендер «Прикарпаттяобленерго» щодо енергії очікуваною вартістю 522,76 млн грн., але тоді нинішнього єдиного суперника не допустили до аукціону, тож закупівлю відмінили.

«Прикарпаттяобленерго» контролюють Григорій та Ігор Суркіси і Віктор Медведчук.